Порядок реєстрації іноземної інвестиції в податковій роз'яснює Державна податкова служба (ДПС) у м. Києві.

Особливості режиму іноземного інвестування на території України, визначені Законом України "Про режим іноземного інвестування" від 19.03.1996 № 93/96-ВР (далі – Закон).

Читайте також: Податкові консультації ДПСУ за лютий

Відповідно до ст. 13 Закону, іноземні інвестиції підлягають державній реєстрації. Положення про порядок державної реєстрації іноземних інвестицій затверджено Постановою КМУ від 07.08.1996 № 928 (далі Положення).

У відповідності до п.4 Положення – "орган державної реєстрації фіксує дату надходження документів …. протягом трьох робочих днів починаючи з цієї дати розглядає подані документи і приймає рішення про реєстрацію іноземної інвестиції або про відмову в ній".

На органи ДПС покладається обов’язок підтвердження фактичного внесення іноземної інвестиції та взяття її на баланс підприємства. Порядок підтвердження органами ДПС інформаційних повідомлень про фактичне внесення іноземної інвестиції та векселів, виданих під час увезення в Україну майна як внесок іноземного інвестора до статутного фонду підприємства з іноземними інвестиціями, а також за договорами (контрактами) про спільну інвестиційну діяльність, затверджено Наказом ДПА України від 29.06.2005 №238 (далі Порядок).

Згідно п.3 вищезазначеного Порядку – "податковий орган розглядає подані документи та в разі потреби перевіряє на місці фактичну наявність майна у векселедавця і протягом 15 календарних днів з дати одержання письмової заяви – робить відмітку на інформаційному повідомленні про фактичне внесення іноземної інвестиції….".

Перелік документів для підтвердження фактичного внесення іноземної інвестиції та взяття її на баланс підприємства наведено в Порядку затверджено Наказом ДПА України від 29.06.2005 №238.

Читайте також: Роз’яснення Податкового кодексу. Безкоштовні семінари ДПСУ у Києві

Теги: инвестиции налоговая гнс
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 2774