Уже у травні підприємці мають отримати безкоштовні електронні ключі. Їх випускатиме спеціальний державний сертифікаційний центр. Власники приватних фірм, які зараз продають такі комп’ютерні прогарами, упевнені: на їхньому бізнесі можна ставити крапку.

Електронні ключі випускатиме державний сертифікаційний центр. Втім, коли він з'явиться - невідомо. Як свідчить світовий досвід, на створення відповідної установи потрібен рік і як мінімум 5 мільйонів гривень. Однак митарі вже у травні готуються видавати електронні ключі підприємцям. До того ж - безкоштовно. Отримати їх можна у податкових інспекціях. У ДПС уже підрахували: електронна звітність значно зекономить гроші підприємців. Півмільйона бізнесменів, які у 2011-звітували через Інтернет, заощадили 250 тонн паперу.

Дивіться також: Питання реєстрації податкових накладних

Мирослав Лаба, директор департаменту інформатизації ДПС України: "Цей електронний ключ - він дає можливість на сьогодні значно зекономити витрати бізнесу, платників податків на папір, на час, на подання цієї звітності, на сплату податків, і відповідно - він дає можливість податковій службі, державі скоротити час на контроль, на адміністрування податків".

Нині на українському ринку працюють 18 акредитованих центрів сертифікації ключів. 12 із них - приватні. Ціни коливаються від 80 до 250 гривень за програму.

Електронні ключі підприємцям видаватимуть безкоштовно >>> дивитись

Катерина Данильченко, керівник відділу обробки даних сертифікаційного центру: "Разом із пакетом документів нам приносять заявки на формування сертифікатів. Адміністратори - співробітники нашого центру, ознайомившись з пакетом документів відправляють заявку до головного центру, який знаходиться у Києві, тут співробітники обробляють заявку, формують сертифікат. Клієнт має можливість завантажити сертифікат із нашого сайту".

Власники комерційних сертифікаційних центрів побоюються: їхньому бізнесу залишилося жити недовго. Мовляв, щойно з’явиться державний монополіст - свої контори доведеться закрити.

Теги: бизнес налоги предприниматели налоговая электронные ключи центр сертификации
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1188