Кабінет Міністрів пропонує спростити процедуру державної реєстрації земельних ділянок та речових прав на нерухоме майно. Відповідний проект закону, який був розроблений Міністерством юстиції, було схвалено на засіданні Кабінету Міністрів 29 лютого, повідомляє сайт Міністерства юстиції.

Читайте також: Інформація про права на земельні ділянки буде дублюватися

З метою спрощення процедури держреєстрації, передбачається можливість подання документів для державної реєстрації прав як у паперовій, так і електронній формі.

Урядовим законопроектом пропонується звільнити фізичних та юридичних осіб від сплати державного мита при проведенні повторної державної реєстрації.

Пропонується створити можливість надавати витяги з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно як органами державної реєстрації прав, так і нотаріусами.

Читайте також: Депутати уточнили повноваження Госсельхозінспекціі та її органів

Крім того, уряд пропонує надати можливості подавати заяву про державну реєстрацію прав та їх обтяжень і документів, необхідних для такої реєстрації, безпосередньо нотаріусом, а також державним кадастровим реєстратором. Така заява може бути подана указаними суб‘єктами до органу державної реєстрації прав за письмовою згодою особи, яка має право на її подання.

Передбачається можливість отримання витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, а також інформації про наявність іпотеки та обтяжень речових прав на нерухоме майно, особам, які мають речові права на чуже нерухоме майно.

Проектом Закону України передбачається вдосконалити порядок державної реєстрації земельної ділянки. У зв’язку з цим пропонується виключити із Закону "Про Державний земельний кадастр" положення, відповідно до якого державна реєстрація земельної ділянки скасовується державним кадастровим реєстратором, який здійснює таку реєстрацію, у разі якщо протягом одного року з дня здійснення державної реєстрації земельної ділянки речове право на неї не зареєстровано з вини заявника.

З метою належного функціонування Державного земельного кадастру проектом Закону України, зокрема, передбачається виключити пункт 11 Розділу VII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Державний земельний кадастр", яким встановлено, що ведення Державного земельного кадастру в м. Києві буде здійснюватись до 1 січня 2020 року.

Закон про землю збагатить бюджет>>>ВІДЕО

Теги: недвижимость земля законопроект регистрация собственность кабинет министров украины упрощение
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 3903