Боротьба влади із тіньовими зарплатами посилить тиск на бізнес. Переконують роботодавці. Однак працівники й далі отримуватимуть гроші в конвертах.

Влада вирішила боротися із зарплатами в конвертах, посиливши тиск на бізнес. Кажуть у федерації роботодавців. Замість того, аби стимулювати його виходити з тіні. Причина - пакет законопроектів, який розробило Мінсоцполітики. У ньому передбачені величезні штрафи, що призведуть до банкрутства підприємств. Також додаткова звітність до пенсійного фонду. І кількість органів контролю за станом праці. Обурює підприємців ідея введення гарантованої зарплати. Тим самим влада втручається у договірну сферу трудових відносин.

"Якщо вони будуть в такому вигляді прийняті - вони безумовно ускладнять. Якщо уряд врахує наші пропозиції, щодо зменшення додаткової звітності, щодо створення інтегрованої інспекції праці, яка убере в себе всі функції по перевірці. І, якщо вона відмовиться від гарантованих зарплат, то я думаю, що ми це підтримаємо", - виклав свою точку зору віце-президент Всеукраїнського об'єднання роботодавців Олексій Мірошниченко.

До пропозицій роботодавці прислухатись готові. Заявив прем’єр-міністр Микола Азаров. Кроки з детінізації економіки та зарплат він назвав одними з пріоритетних для уряду.

"Готовятся предложения по детенизации экономики и зарплат. Для нас чрезвычайно важно. Вице-премьер Тигипко этим занимается. Поэтому, так же просьба подключиться к этой большой работе. Она напрямую касается работодателей", - пообіцяв прем'єр-міністр України Микола Азаров.

Нині тіньовий фонд зарплати сягає 50 мільярдів гривень. Такі цифри на початку місяця озвучив віце-прем’єр Сергій Тігіпко. Фактично ж у сфері бізнесу частка заробітків у "конвертах" може сягати від 40 до 50 відсотків. Повідомляє телеканал UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: ubr работодатели украины теневые зарплаты
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1676