Платник ПДВ у разі отримання податкової накладної протягом 365 календарних днів з дати її виписки має право включити суму ПДВ за такою податковою накладною до складу податкового кредиту без документального підтвердження.

Як відзначають в Державній податковій службі України, такі ж правила діють для платників, які застосовують касовий метод, протягом 60 календарних днів з дати оплати отриманих товарів/послуг. Для банківських установ, при одержанні ними права власності на заставне майно з метою подальшого продажу, таке право зберігається до моменту продажу цього заставленого майна.

Реєстрація податкових накладних. Консультація

При цьому, податкова накладна, що надійшла в іншому податковому періоді, ніж дата її виписки відображається у реєстрі отриманих податкових накладних поточного звітного періоду ( на дату отримання) та у складі податкового кредиту звітного періоду (рядок 10.1 декларації з ПДВ).

Випадки, в яких не вимагається документального підтвердження причин отримання податкових накладних у періодах, наступних за періодом, в якому вони були виписані затверджені, наказом ДПС України від 16.02.2012р. № 127 "Про затвердження Узагальнюючої податкової консультації щодо окремих питань відображення у податковому обліку з податку на додану вартість звітного періоду податкових накладних, виписаних у попередніх періодах, та формування на їх підставі податкового кредиту".

Теги: налоги ндс налоговая
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1932