"Спрощенці" не хвилюйтесь. Фіксований податок залишиться. Та ще й у менших розмірах, пояснили податківці. Тепер дрібному підприємцю доведеться платити не більше 100 гривень єдиного податку в місяць. Та основна загроза, кажуть експерти, ховається у підзаконних актах.

Дрібні підприємці залишаться на фіксованому податку. Якщо не найматимуть працівників і матимуть дохід не більше ніж 150 тисяч гривень. Нагадує фіскальне відомство. Із 1 січня нового року ті, хто торгує на ринку і надає послуги, платитимуть від одного до 10 % мінімальної заробітної плати. Тобто 10-100 гривень.

Олексій Молдован - експерт з економічних питань: "Перше - це безумовно зменшується податковий тиск на підприємців малого бізнесу, другий позитив це чіткі і прогнозовані орієнтири в подальшому. ставки індексуються, все чітко зрозуміло, тобто зникає загроза того, що в наступному році ставки будуть якимось чином переглядатися".

До того ж дрібних спрощенців звільняють від сплати податку на 1 місяць - це може бути період відпустки чи хвороби. А ще їм дозволили не купувати касових апаратів. Щоправда, податківці хочуть, аби продавці звітували щодо кожного документа - і витратного, і дохідного.

Тетяна Зацерковна - член ради спілки аудиторів України: "Те же единоналожники физлица которые продают гаечки да гвоздики казалось бы бизнес маленький но по 10 или по 100 штук они продают и это каждую операцию надо записать и может на это уйти больше времени чем сам процесс продажи".

Та загалом експерти кажуть, нові правила полегшать життя спрощенцям. Головне - аби чиновники не зловживали. І не придумали додаткових способів контролю.

Теги: бизнес упрощенка налоги закон предприниматели упрощенцы
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2176