Нова редакція закону „Про захист персональних даних” дозволяє людині збирати персональні дані для особистих потреб або з метою художньої чи літературної творчості. Крім того, тепер закон звільняє від обов’язку реєстрації баз персональних даних, ведення яких пов’язано із забезпеченням та реалізацією трудових відносин, або громадських, релігійних організацій, професійних спілок та політичних партій. Про це в ексклюзивному коментарі UBR.UA повідомила адвокат, партнер юридичної компанії „Закон Перемоги” Марина Саєнко.

 В Кабмине готовятся считать население

"Змінами до Закону „Про захист персональних даних” передбачено, що дія даного закону не поширюється на діяльність з обробки персональних даних, що відбувається фізичною особою виключно для особистих чи побутових потреб або з метою художньої чи літературної творчості, а також на діяльність, що провадиться журналістом для своїх професійних цілей", - повідомила вона.

За словами юриста, суб’єкти персональних даних наділені правом вносити застереження стосовно обмеження права на обробку своїх персональних даних під час надання згоди, а також відкликати згоду на обробку їхніх персональних даних.

"Важливим нововведенням є й положення, відповідно до якого володілець персональних даних звільняється від обов’язку реєстрації баз персональних даних, ведення яких пов’язано із забезпеченням та реалізацією трудових відносин, а також членів громадських, релігійних організацій, професійних спілок та політичних партій. Окрім того, збільшений строк з 10 до 30 робочих днів (з дня надходження заяви про реєстрацію), протягом якого Державна служба з питань захисту персональних даних має прийняти рішення про реєстрацію бази персональних даних", - заявила Марина Саєнко.

Водночас, з огляду на пропозиції Президента з Закону виключено норми, відповідно до яких державному органу з питань захисту персональних даних надаються повноваження щодо здійснення технічного регулювання у сфері захисту персональних даних, організації та проведення оцінки відповідності, розроблення порядку стандартів, технічних регламентів, технічних умов, здійснення оцінки відповідності комплексних систем захисту інформації, інформаційних, телекомунікаційних та інформаційно-телекомунікаційних систем вимогам щодо захисту персональних даних.

"Це пов’язано з тим, що наділення відповідними повноваженнями державного органу з питань захисту персональних даних не відповідає правовій природі та меті запровадження і здійснення технічного регулювання та стандартизації. Так, відповідно до ст. 1 Закону України „Про стандарти, технічні регламенти та процедури оцінки відповідності” технічний регламент; це закон України або прийнятий Кабінетом Міністрів України нормативно-правовий акт, у якому визначено характеристики продукції або пов'язані з нею процеси чи способи виробництва, а також вимоги до послуг, включаючи відповідні положення, дотримання яких є обов'язковим", - підкреслює юрист.

Крім того, за її словами, відповідно до вказаного Закону розроблення і застосування технічних регламентів має на меті захист життя та здоров'я людини, тварин, рослин, національної безпеки, охорони довкілля і природних ресурсів, запобігання недобросовісній практиці, а вимоги, що встановлені технічними регламентами, повинні відображати ризики стосовно споживачів, довкілля та природних ресурсів внаслідок невідповідності продукції, процесів і послуг. Захист же персональних даних за своєю природою не пов'язаний із захистом життя та здоров'я людини, тварин, рослин, національної безпеки, охороною довкілля, природних ресурсів. "З огляду на зазначені обставини запровадження технічного регулювання й стандартизації у даній сфері є неможливим та неприйнятним", - стверджує Марина Саєнко.

Окрім того, вона звертає увагу на те, що у новоприйнятому Законі врахована пропозиція Президента щодо виключення з його тексту положення, відповідно до якого уповноважений державний орган з питань захисту персональних даних наділяється повноваженнями розробляти порядок і вимоги щодо захисту персональних даних у державних інформаційних ресурсах в інформаційних, телекомунікаційних та інформаційно-телекомунікаційних системах.

"Президент зауважив, що відповідно до Закону України „Про Державну службу спеціального зв'язку та захисту інформації України” вирішення зазначених питань віднесено до повноважень Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України. Відтак, реалізація зазначеного положення (в редакції Закону від 2 жовтня 2012 року) призвело би до дублювання повноважень органів виконавчої влади, що не відповідає засадам утворення, ліквідації та реорганізації центральних органів влади, визначеним Законом „Про центральні органи виконавчої влади”", - резюмує юрист.

 В Facebook обнаружили потенциальную уязвимость

Нагадаємо, 20 листопада 2012 року Верховна Рада України прийняла з урахуванням зауважень та пропозицій Президента Закон „Про внесення змін до Закону України „Про захист персональних даних”, який наразі повторно готується на підпис Президенту.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: закон защита персональные данные
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1898