Відсьогодні набуває чинності нове положення "Про вчинення нотаріальних дій". Документ жодних принципових відмінностей не містить. Змінюється лише назва. Але в ньому з’явилась скандальна норма про необхідність отримувати згоду податкової на угоди купівлі-продажу нерухомості.

Володимир Костюк, адвокат правничої фірми: "Випадково було змінено формування в порядку вчинення цих угод. Що крім того що нотаріуси перевіряють обтяження, вони повинні отримати довідку-узгодження про те що повідомлено податкову про намір вчинення такої угоди. Це положення забрали з нового проекту".

Водночас, нотаріусам все ж таки доведеться спілкуватися із фіскальними органами. Бо в новому положенні зберігається одна принципова норма. Вона стосується майна, яке перебуває у податковій заставі.

Читайте також: Квартира перед покупкой может внезапно подорожать?

Володимир Рак, провідний юрист правничої компанії: "Ця норма обумовлена приписами податкового кодексу України, який каже про те що майно яке перебуває в податковій заставі може відчужуватись тільки за погодження із податковим органом. Таке погодження відбувається в письмовому порядку".

Відповіді на запитання – чи є майно у податковій заставі й чи можна засвідчувати угоди з ним, нотаріуси мають отримати за 10 днів. Якщо за цей термін відповіді від податкової не буде, її згода зараховується автоматично

Теги: налоговый кодекс имущество залог нотариус право
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2058