В обхід закону - але законно! Високі податки, надто прискіпливі митарі і безкінечна криза змушують підприємців шукати схеми зменшення витрат. Адже грати виключно за правилами в Україні практично неможливо - так піти по світу з торбою можна, скаржиться бізнес.

Що то за українець, який не намагається обійти закон. І малі, й великі підприємства сьогодні прозоро практично не працюють. Власники великого бізнесу через значні обороти коштів, можливість найняти професійних працівників, воліють використовувати схеми міжнародного податкового планування. Адже на окремих територіях, у так званих офшорних зонах, податки нижчі, звітності менше, однакові для всіх правила гри. Плюс - гарантована цілісність капіталу. До того ж такі схеми - у рамках закону України.

Олена Макеєва, голова Ради незалежних аудиторів та бухгалтерів: "Дуже часто використовувалися схеми з якимись договорами з нерезидентами - це і консалтингові послуги, це і роялті, це і решта інших. Дуже часто іноземні компанії виводили дивіденди в якості консультаційних послуг за кордон. Податковий кодекс це все врахував і на сьогоднішній день є обмеження певні в роботі із іноземними компаніями в частині маркетингових послуг, рекламних, інформаційних, в частині роялті".

Меншим попитом тепер користуються інвестиційні фонди. Їх застосовували, щоб залучати іноземні кошти для будівництва нерухомості. Невигідними для середньої ланки українського бізнесу стали дорогі офшорні зони. Наприклад, Нідерланди, Швейцарія, Об’єднані Арабські Емірати. Меншою популярністю користуються й різноманітні фонди в юрисдикції Кіпру, Кайманових островів та Панами. Невигідно стало також залучати закордонні інвестиції через вихід із цінними паперами та корпоративними правами на фондові біржі.

На перше місце серед способів оптимізації вітчизняного бізнесу вийшли схеми, пов’язані з отриманням закордонного кредиту чи інших процентних позик.

Ірина Педь, юрист: "Сейчас приходится быть более профессиональным. Схемы оптимизации подбираются конкретно под потребности отдельного бизнеса исходя из потребности структуры затрат, потребности потребителей. Масса характеристик. То есть если говорить о сегодняшних схемах, они уже более четко разрабатываются под клиентов".

Дрібні ж підприємці воліють користуватися податковими привілеями - зокрема, вони дроблять свої володіння і платять мінімальні збори. Наприклад, фірми, де річний оборот не перевищує трьох мільйонів гривень, звільняють від податку на прибуток.

Теги: бизнес налоги оптимизация
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2895