В Україні почали закривати аптечні кіоски. Процедуру мають завершити до кінця наступного року. Влада вважає - саме через невеликі точки проходить велика кількість порушень. Та у сільській місцевості такі пункти продажу залишаться, адже не всі жителі мають змогу придбати медикаменти у місті.

В Україні до кінця наступного року зникнуть аптечні кіоски. А це 2,5 тисячі місць продажу медикаментів. Така форма реалізації застаріла, тому має відійти у минуле, кажуть у Державній службі з лікарських засобів. Мовляв, рівень доступності препаратів населенню зараз досить високий. Одна аптека з 22-х з половиною тисяч у нашій державі, обслуговує у середньому 2300 людей.

"Такого прецедента, как реализация через аптечние киоски, нет ни в одной европейской стране. В Украине они получили свое активное развитие где-то в 1996-98 году, поскольку аптек было мало", - пояснює Олексій Соловйов, голова Державної служби України з лікарських засобів.

Такі місця продажу мають обмежений асортимент продукції, бо обмежені площею - до 18-ти квадратних метрів. Торгувати рецептурними препаратами там заборонено. Ще одна причина закриття – велика кількість зловживань саме у кіосках. Втім, перевіряють аптечні кіоски раз на рік. До того ж, попереджають про це за 10 днів, окрім випадків, коли покупці поскаржилися на якість придбаних медикаментів.

"Дуже велика кількість порушень, які домінують саме серед аптечних кіосків. Таких типів порушень два: перше – це виявлення неякісних та фальсифікованих лікарських засобів. І друге – це, звичайно, торгівля рецептурними лікарськими засобами, що забороняється ліцензійними умовами", - каже Денис Шевченко, виконавчий директор ВГО "Фармацевтична організація "ФАРМУКРАЇНА".

Втім припис про ліквідацію аптечних кіосків не стосуватиметься сільської місцевості. Адже там це часто єдині місця продажу лікарських засобів. Більш того, згідно з новим проектом, посадовці планують відкривати додаткові пункти торгівлі медикаментами. Для цього навіть послаблять вимоги щодо розміру мінімальної площі сільських аптек. Розповідає телеканал UBR.

Теги: запрет ubr аптечные киоски
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1198