Тим часом народні обранці готуються у середу розглянути одразу чотири законопроекти про декриміналізацію злочинів у господарській діяльності. Тобто, коли замість в'язниці суд призначає великі штрафи та адміністративні покарання. Серед законопроектів і президентський варіант, який передбачає послаблення відповідальності за сімнадцятьма видами економічних правопорушень.

Ув'язнення за правопорушення у господарській сфері пропонують замінити на штрафи. Та адміністративну відповідальність. Про це йдеться у законопроекті про декриміналізацію злочинів, поданому президентом. За словами депутатів, документ готували понад півтора року.

"Призначення покарання, воно не для знущання, а для покарання. Коли людина більше, ніж два роки знаходиться за ґратами, вона, на жаль, не перевиховується", - пояснив народний депутат України Вадим Колесніченко.

Зміни стосуватимуться 17 видів злочинів. Зокрема не ув'язниватимуть за контрабанду, незаконні валютні операції й за межами України. Також декриміналізують невиконання приватизаційних умов.

"На мій погляд, це політична помилка. Дуже обережно треба з такими речами поводитися, і ставити питання тільки про притягнення до адміністративної відповідальності і штрафи. Коли розвалена ціла галузь, завод взяли, порушені інвестиційні зобов’язання", - вважає народний депутат України Юрій Кармазін.

Сам розмір штрафів збільшать в десятки разів, порівняно із нинішніми розмірами. Разом з тим, методики обрахунку стягнень у документі поки що немає. Якщо штраф не виплатять вчасно, покарання змінять на інше. Яке - теж не прописали. Розповідає телеканал UBR.

Теги: ubr экономические преступления административная ответственность
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1078