Виробники та імпортери тари платитимуть за її переробку за новою схемою. Чиновники розробили відповідний законопроект. Нині гроші на переробку упаковки збирає державне підприємство. Якщо ж документ запрацює - організаційними питанням з утилізації тари вирішуватиме приватна організація. Гравці ринку - за!

Утилізація сміття чи не єдиний прибутковий напрямок у житлово-комунальному господарстві. Проте, зайти на цей ринок та працювати на ньому не так вже й легко. Кошти, які виробники упаковки сплачують за переробку тари, не доходять до спеціальних заводів.

"Сейчас есть якобы оператор "Укрэкоресурс". Но он не отвечает за нормы и объём вторичного ресурса, который мы собираем. То есть он вроде бы и получает средства, но ни за что не отвечает и в этом как раз самая главная ошибка. Если оператор получает средства, которые он должен распределить по тех операторах, которые занимаются старой упаковкою", - прокоментував Олександр Соколов директор департаменту екобезпеки мінекоприроди.

Чиновники вирішили виправити ситуацію - законодавчо. Перекласти відповідальність за утилізацію з держави на плечі самих виробників. Компанії, які виготовляють та викидають тару, створюватимуть спільну організацію, яка і буде збирати та розподіляти кошти.

Володимир Слабий Голова правління пакувально-екологічної коаліції: "Оця уповноважена компанія вона повинна мати не менше 10 % ринку, тобто 10 % тих компаній, які розмістили свої товари упаковки на ринку".

А разом із тим і конкуренція на ринку переробки сміття зросте, адже підприємства які перероблятимуть тару обиратимуть за тендерами.

Олег Костюшко Голова правління компанії з переробки сміття: "Цей закон вирівняє такі організації як ми на ринку, тому що зараз цим займаються всі-всі абсолютно шість компаній навіть не могли знайти де вони знаходяться, які взяли 25 мільйонів гривень, просто немає навіть офісу, комп’ютеру, ні людей ні штату нічого. Чи збільшать тариф для виробників тари не відомо. А ось для українців закон практично нічого не змінить, окрім можливо покращення довкілля".

Чи збільшать тариф для виробників тари не відомо. А ось для українців закон практично нічого не змінить, окрім можливо покращення довкілля.

Теги: мусор закон правила утилизация новости ubr переробка
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1057