Забудовникам мають намір запровадити додаткові фінансові перешкоди. Законопроект, який передбачає нову таксу за підключення будинків до електромереж уже ухвалили в першому читанні. Та посадовці вважають, що затверджувати його у жодному разі не можна.

Юрій Сербін, заступник голови комітету ВР з питань будівництва, містобудування і ЖКГ: "Тепер узагалі організації Мінтопенерго будуть забирати усе безкоштовно, а при цьому будуть виставляти дуже великі суми за підключення. Цей закон потрібно зупинити, бо ми знову підвищуємо вартість житла".

Першими постраждають покупці житла. Воно подорожчає 10-12 %. А під час передання інженерно-транспортної інфраструктури монополістам забудовники мають сплатити 20 процентів ПДВ. Експерти кажуть: це може зупинити реалізацію багатьох проектів.

Олексій Кулагін, член ради директорів конфедерації будівельників України: "Кроме того, нам запретили защитывать инженерно-транспортную инфраструктуру, которую мы развиваем за счет своих денег, в социальные отчисления. А это еще плюс 5 процентов. Нельзя считать, что 4. Почему? Потому что в каждом доме есть и объекты коммерческой принадлежности".

Забудовники переконані: монополіст має взяти на себе обов’язки з прокладання комунікацій. Якщо ж компанії роблять це самі, то з них не повинні брати соцвнесків.

Василь Цушко, голова Антимонопольного Комітету України: "Выход все-таки в отдельном законе, который должен отрегулировать правила. И расписано должно быть четко: как подключается, когда подключается, какие технические данные дают, сколько это стоит и как эти нормативы определяют".

Тому незабаром створять робочі групи. Вони повинні надати відповідні пропозиції, вивчивши ситуацію на місцях.

Наталя Андрійчук, Андрій Ярковий, Телеканал UBR.

Теги: застройщики подключение электросеть
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1687