Вступив у силу Закон України "Про адміністративні послуги", що врегульовує надання адміністративних послуг державними органами. Про це повідомляє прес-служба Держпідприємництва.

Как чиновники будут предоставлять административные услуги

Основними аспектами Закону "Про адміністративні послуги" є:

- чітке визначення терміну "адміністративна послуга";

- можливість подання документів та надання адміністративних послуг в електронній формі.

- утворення центрів надання адміністративних послуг з метою створення зручних та доступних умов спілкування громадян із владою; -

встановлення виключно законами переліку адміністративних послуг, вимог до їх надання; переліку та вимог до документів, необхідних для отримання адміністративної послуги; платності або безоплатності; граничного строку надання адміністративної послуги; переліку підстав для відмови у наданні адміністративної послуги;

- введення поняття "адміністративний збір" як єдиної плати за адміністративну послугу;

- заборона надання інших платних послуг органами влади (ксерокопіювання, консультування тощо), крім адміністративних;

- заборона делегувати суб’єктам господарювання повноважень із надання адміністративних послуг;

- законодавча заборона вимагати документи та інформацію, якою вже володіють суб’єкти надання адміністративних послуг, або яку вони можуть отримати самостійно.

ФГИ утвердил перечень бесплатных админуслуг

На думку фахівців, документ дасть змогу змінити ідеологію відносин між владою та громадянином. І разом з тим новий нормативно-правовий акт створить умови для запровадження центрів надання адмінпослуг.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: бизнес экономика закон административные услуги
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 3726