Закон про ринок землі поставить на коліна цукрову галузь, переконані її представники. А також відлякає закордонних інвесторів через обмеження площі угідь, які можуть брати в оренду підприємства. Ухвалений у грудні минулого року законопроект встановив норму - щонайбільше 10 % від загальної площі району. Це в середньому 5,5 гектарів.

Юлія Маляр, представник аграрного холдингу: "Можливе подрібнення, яке прийдеться нам реалізувати в зв'язку з прийняттям цього законопроекту призведе до того, що ми можемо втратити ті землі, які необхідні нам для вирощування основної нашої культури - цукрового буряку".

У Раді підприємців при Кабміні такої думки не поділяють. Там переконані - якщо великим аграріям дозволять орендувати більше землі, вони просто не захочуть її обробляти.

Леонід Козаченко, голова Української аграрної конфедерації: "Не треба створювати умови, коли будуть латифундисти думати, щоб комусь здавати в оренду землю і на ній не працювати самому. Якщо у вас буде більше 10 тисяч гектарів, вам може стати не цікаво займатися сільським господарством, а здати цю землю в оренду і від цього жити".

В аграрній конфедерації вважають: обмеження потрібно розробляти індивідуально для кожної сільгоспкультури та регіону. Це повинні робити обласні ради.

Леонід Козаченко, голова Української аграрної конфедерації: "У Рівненській області третина району знаходиться в такій зоні, що я думаю, якби туди зайшли агрохолдинги, то їх би на колінах там зустрічали. Тому, що там ніхто не хоче займатися сільським господарством: Полісся, піски".

Не принесуть користі аграрному бізнесу й обмеження для малих фермерів. Новий проект закону дозволяє купувати щонайбільше сто гектарів у одні руки. Обробляючи таку ділянку, фермер не зможе ані потрібної техніки придбати, ані сім"ї прогодувати. Приватним господарствам потрібно мати хоча б три-чотири тисячі гектарів угідь. А ось засіваючи більше - можна жити на широку ногу, вважають чиновники. Утім продавати свої паї згодна лише чверть землевласників. Решта воліла б здавати лани в оренду. Водночас 10 мільйонів гектарів площ перебувають нині в тіні.

Сергій Тимченко, голова Держагентства земельних ресурсів: "Законопроект про рынок земель, он не может быть изначально идеальным. это революционный прорыв. новый шаг. Проблемные точки будут дорабатываться путем изменения к этому закону".

Розставити все на свої місця має закон про ринок землі. Утім, за останніми прогнозами, з'явиться він не раніше ніж у жовтні, після парламентських виборів.

Теги: бизнес недвижимость закон агрорынок рынок земли оренда
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1031