Де взяти гроші на соціальні ініціативи президента? Експерти вважають, що податок на розкіш і збільшення зборів митниці, на які сподіваються в уряді, не дадуть очікуваного економічного ефекту. Нині міністрам треба знайти додаткові 16 мільярдів гривень.

Де знайти кошти, щоб виконати соціальні починання глави держави? Один із варіантів Кабміну - податок на багатство. Депутати його розглянуть наступного місяця.

Павло Розенко, провідний експерт Центру Разумкова: "За розрахунками уряду сукупно ця ініціатива принесе 800 мільйонів гривень, якщо розділити це на кожного пенсіонера, то це вийде приблизно по 5 грн. на кожного пенсіонера. і виникає очевидне питання, а де ж взяти ще 95 грн, із тих ста, що пообіцяв Віктор Федорович".

Та навіть якщо любителів розкішного життя оподаткують - то платити вони почнуть лише наступного року. Такі в нас закони.

Олег Устенко, виконавчий директор Міжародного фонду Блейзера: "Проблема состоит в том, что большая часть вот подобного рода налогов, на сколько я понимаю, исходя из украинского законодательства может вводиться только с нового налогового периода, то есть с нового года. То есть каким образом это будет действовать в этом году, это не совсем понятный.. остается вопросом".

Інше джерело прибутків - митниця. Та відомство навряд чи зможе поповнити казну на додаткові 16 мільярдів гривень цього року. Мінімум стільки необхідно, аби реалізувати ідеї президента. Утім експерти сходяться на думці, що уряд в будь-якому разі намагатиметься виконати поставлені Віктором Януковичем завдання. Питання лише в тому, якою ціною. Тим часом політичний ефект від соціальних ініціатив стане зрозумілим вже після виборів.

Володимир Фесенко, голова правлння центру прикладних політичних досліджень: "Какая минимальная задача? которая вполне, на мой взгляд, выполнима, вернуть хотя бы часть избирателей партии регионов, которые отошли от нее за последние 2 года".

Нагадаємо, про нові соціальні ініціативи глава держави оголосив 7-го березня. Вони, зокрема, передбачають збільшення виплат пенсіонерам і соціально незахищеним верствам населення, а також видачу компенсацій ошуканим вкладникам Ощадбанку. За різними підрахунками починання президента коштуватимуть державі від 16-то до 24 мільярдів гривень.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: экономика инициативы социалка
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1920