Дедалі більше українців встановлюють удома або ж в офісі акваріуми. Це і красиво, і допомагає розслабитись, забути про щоденну метушню. А ось ті, хто робить на цьому бізнес, кажуть: підтримувати свою справу на плаву досить важко. Витрати на закупівлю рибок, корму для них, спеціальної хімії для пом’якшення води та, звісно ж, оплату електроенергії - забирають левову частку заробітків.

У цьому магазині можна не тільки купити, але й замовити акваріум. Стандартний або фігурний - розміри і форму клієнт обирає сам. Для створення майбутнього середовища для підводних мешканців використовують лише високоякісні матеріали. Скло купуть українське, втім виготовляють його за французькою технологією. Вартість квадратного метру для приватних підприємців - близько двох тисяч гривень. Немалі кошти потрібні й на сплату комунальних послуг. Лише світло обходиться - півтори тисячі за місяць. Та найбільшу частину заробітків віддають за оренду приміщення.

"В Києві квадратний метр від 15-16 умовних одиниць - це за таке....полупідвальне приміщення чи в не дуже респектабельному районі. А далі вже в торгових центрах, звичайно, досягає до 100 доларів за квадратний метр, 200 доларів квадратний метр", - розповідає генеральний директор спеціалізованого магазину Оксана Бойко.

Оздоблення для акваріуму здебільшого іноземне. Зокрема, каміння та водорості імпортують із Нідерландів, Китаю, Таїланду та Польщі. Неабияку мороку власники аквабізнесу мають і з рибками.

Більшість акваріумних рибок розводять в Україні. Втім, є види, які приїжджають з-за кордону. Наприклад, ось цей попугайчик прибув аж із Сингапуру.

Усі завезені екземпляри досить чутливі до зміни еко-системи та якості води. Українська не найкраща. Тож чимало лускатих гине.

"Процентов 10-15, некоторые даже и 20, умирают всё-таки. Где-то на тысячу гривень примерно. Если из 15 тысяч гривень мы сделали закупку рыбы, то где-то около тысячи, может, умирает", - наводить сумну статистику продавець-консультант Євген Уставщиков.

Підприємці запевняють: тримати магазин - справа не надто вигідна. Торгівля не завжди жвава. Основна частка заробітків припадає на замовлення та обслуговування акваріумів. Зокрема, за еко-систему для приватних будинків клієнти ладні викласти навіть 50 тисяч гривень. Це із прісною водою. З морською обійдеться дорожче - майже 150. Розповідає телеканал UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: магазин ubr рыбы аквариумы
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 2765