Понад 20 відсотків вітчизняного бізнесу - в тіні. Заявили сьогодні у Державній податковій службі. Там обіцяють посилити контроль за несумлінними підприємцями. Найбільшу увагу приділятимуть зарплатам у конвертах. А ось в Росії бути бізнесменом не тільки нелегко, це навіть небезпечно. Так кажуть самі підприємці. Вони скаржаться на тотальну корупцію в уряді та закликають своїх колег відмовитися давати хабарі.

Яна Яковлева - бізнес-леді з Росії, яка вже встигла відсидіти у в’язниці. За те, що відмовилася платити чиновникам хабарі. Тепер знову повернулася до роботи. Та створила підприємницьку організацію "Бізнес солідарність".

Яна Яковлєва, підприємець: "Да, в России можно заработать деньги. Потому что Россия – это абсолютно пустой рынок, на котором можно делать и делать бизнес. В России сейчас практически не т ничего. Но эти деньги, которые Вы заработаете, - это будет очень высокий риск".

Головною проблемою в Росії тамтешні бізнесмени в один голос називають корупцію. Вони констатують: є тільки два варіанти. Або давати величезні хабарі, які зрештою просто перетворять бізнесмена на банкрута. Або не платити. Для тих, хто обирає останній варіант, все нерідко обертається в’язницею.

Тіна Канкія, дружина бізнесмена: "У него был свой бизнес, который приносил нам основной доход. После ареста, мы естественно потеряли все. Поэтому сейчас, он уже более полутора лет находиться в тюрьме. В данный момент он находиться в Матросской тишине. Он очень болен. Он потерял здоровье".

Втім знаходяться сміливці, які протистоять корупціонерам. Організацію "Росіянин у в'язниці" започаткувала журналістка, чоловіка якої також кинули за ґрати. Тож об’єднання допомагає бізнесменам у неволі.

Володимир Осєчкін, бізнесмен: "Если бизнесмены играют по правилам коррупции и платят взятки за то что бы делать бизнес, то они сами финансируют коррупционеров, оборотней в пагонах и преступность. И если мы хотим, что бы в России все было по закону, если мы хотим жить так, как живут в Европе, то наши бизнесмены должны отказаться платить взятки".

Тим часом, офіційна статистика свідчить про те, що ситуація в російському підприємництві дещо поліпшується. За даними Світового банку, Москва піднялася на чотири сходинки, на сто двадцяте місце в світі за легкістю ведення бізнесу.

Теги: бизнес налоги предприниматели
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1664