За результатами 2011 року підприємства України задекларували (звітність подана в лютому) зростання збитків більш ніж в три рази в порівнянні з 2010 роком.

Згідно з інформацією ДПСУ, від'ємне значення податку на прибуток у розмірі 139,1 мільярда гривень показали 9,5 тисяч підприємств. Це на 6,1 тисячі платників більше, ніж роком раніше.

Податківці нагадують, що в 2010 році можна було включати в звітність лише 20% збитків минулих років. Ця норма припинила діяти з I кварталу 2011 року, і збитки, не враховані в попередньому році, були перенесені платниками у звітних періодах 2011 року.

Збитки минулих років становили 114,2 мільярда гривень, тому поточні втрати, понесені саме в 2011 році, досягли 24,9 мільярда гривень.

У департаменті ДПС додають, що найбільший приріст збитків стався в II кварталі - було задекларовано 142,7 мільярда гривень. Тому саме за результатами декларування за квітень-червень Державна податкова служба почала забороняти включати збитки минулих періодів у поточну звітність.

Глава ДПС Олександр Клименко заявляв, що акцент був зроблений не на формальному перенесенні минулих збитків, а на його економічній суті.

За даними відповідного департаменту ДПС, у більшості випадків підприємства включають до витрат непрямі витрати, пов'язані з оплатою консалтингових, маркетингових та юридичних послуг, а також здійснюють збут виготовлених товарів, робіт і послуг через комісіонерів. "Сума комісійної винагороди дорівнює або майже ідентична сумі доходів, отриманих від господарської операції в цілому", - констатують в ДПС.

Податківці стверджують, що значна кількість збиткових підприємств знаходиться у торговельній та будівельній сферах, і на їх діяльність впливає криза 2008-2009 років.

Теги: налоги убыток предприятие
Просмотров: 1292