На тлі невизначеності економічних прогнозів компанії перестали чекати підйому економіки і зосередилися на оптимізації бізнесу за рахунок зниження витрат і підвищення ефективності. Про це йдеться у результатах дослідження "Пульс ділового життя: порівняльний аналіз 10 основних ризиків і можливостей в 2013 і наступні роки", підготовленого спеціалістами компанії Ernst & Young.

Жизнь после банкротства: 7 правил

"У 2013 році в якості основного ризику компанії визначили ціновий тиск, при цьому керівництво сьогодні визнає необхідність пошуку нових способів забезпечення прибутковості у відповідь на скорочення ринків розвинених країн. Так, в пошуку нових можливостей компанії звертаються до інновацій і ринків, що швидко зростають. З 2011 року ситуація змінилася: тоді компанії були стурбовані в першу чергу ризиками, пов'язаними з недотриманням законодавства, а найбільші можливості відкривалися за рахунок успішної реалізації стратегії операційної діяльності", – свідчать дані дослідження.

Основні ризики та можливості в 2013 році

 Позиція в рейтингу

Ризики 2013

Можливості 2013

1

Ціновий тиск

Інновації в області створення нових продуктів і послуг та операційної діяльності

2

Зниження витрат і падіння рентабельності

Підвищення інтересу до ринків, що швидко зростають

3

Ринкові ризики

Інвестування в процеси, інструменти і навчання з метою підвищення продуктивності

4

Макроекономічні ризики: прогнозується повільне і нестійке зростання світової економіки

Нові канали збуту

5

Управління персоналом і дефіцит висококваліфікованих фахівців

Більш ефективна реалізація стратегії в підрозділах компанії

6

Підвищення ролі держави

Інвестування в ІТ

7

Вимоги законодавства та їх дотримання

Побудова максимально продуктивних відносин з інвесторами

8

Державний борг: наслідки режиму жорсткої економії і кризи суверенного боргу в різних економіках

Максимальне використання корпоративної соціальної відповідальності та суспільної довіри

9

Нові технології

Інвестування в чисті технології

10

Політичні потрясіння

Глобальна оптимізація та переміщення ключових підрозділів компанії

 

У звіті Ernst & Young відзначається, что висока заробітна плата і витрати, а також нові законодавчі обмеження в різних секторах стали причиною того, що другим за значущістю ризиком респонденти назвали необхідність зниження витрат і падіння рентабельності, які зумовлюють необхідність прийняття жорстких рішень з метою зниження витрат без шкоди якості продукції та послуг .

"Міжнародні організації, які прагнуть знайти баланс між бажанням зберегти конкурентоспроможність в області витрат на ключових ринках та домогтися зростання на нових ринках, можуть зробити це за рахунок оптимізації витрат і зміни місця діяльності на основі глобального підходу. Таким чином, операційна гнучкість, яку керівники у розвинених країнах ставлять на друге місце в списку можливостей, є найважливішим чинником виживання і процвітання в умовах нестабільної світової економіки", – говориться у звіті.

"Найчастіше компанії потребують оптимізації оборотних коштів і ланцюжків постачання, зниження виробничої собівартості і витрат в цілому, – розповідає Артем Козловський, партнер відділу консультаційних послуг Ernst & Young в Україні. – Деякі компанії планують в 2013 році максимально знизити навантаження допоміжних і адміністративних функцій на основний бізнес – за допомогою уніфікації системи обліку та звітності, централізації закупівель, розрахунків, бухгалтерського обліку, в т.ч. за міжнародними стандартами.

Компанії також активно освоюють нові канали продажів, такі як соціальні мережі, які посідають четверте місце в рейтингу можливостей для бізнесу, піднявшись з восьмого місця з 2011 року. Сказане відноситься в першу чергу до компаній на ринках, що швидко розвиваються, однак уникнути небезпек не вдається і тут: з 2011 року нові технології спустилися з п'ятого на дев'ятий рядок у рейтингу десяти найбільш серйозних ризиків, проте вони все ще залишаються в цьому списку.

Посилення ролі держави в діловому житті є шостим за важливістю ризиком для компаній (у 2011 році - сьоме місце). В основі цього процесу лежить посилення нормативно-правової бази, особливо у фінансовому секторі і на зростаючих ринках, де все більш активну роль відіграє держава. У підсумку може змінитися характер конкуренції: так, в Китаї деякі міжнародні компанії зобов'язані співпрацювати з місцевими фірмами, оскільки держава таким чином підтримує місцеві підприємства. У результаті державна політика і побудова хороших відносин з державою набувають для бізнесу все більшого значення.

Миндоходов готовит новую инициативу

Недотримання вимог законодавства, яке в 2011 році було ризиком номер один для компаній, сьогодні перебуває на сьомій позиції в рейтингу. Тим не менш, підзвітність, важливість якої особливо сильно відчувають компанії після фінансової кризи, відкриває можливості, пов'язані з використанням корпоративної соціальної відповідальності та суспільної довіри. Ця нова можливість з'явилася в рейтингу цьогоріч та займає восьме місце. Сьогодні багато інституційних інвесторів вимагають більшої прозорості в екологічних і соціальних питаннях, які можуть впливати на ефективність інвестицій в довгостроковій перспективі.

 "На місцях така зміна підходу – перехід від ретроспективного погляду на ризики до спроб їх прогнозування – є досить помітною. Сьогодні компанії хочуть знати, які нормативні акти зачіпають їх бізнес і як інтегрувати рішення питань дотримання законодавства на різних ринках в свою модель діяльності з метою зниження витрат, а не розглядати кожний нормативний акт в рамках окремого проекту", – говорить керівник практики Ernst & Young з консультаційних послуг в області управління ризиками в регіоні EMEIA (Європа, Близький Схід, Індія і Африка) Джонатан Блекмор.

Зазираючи в 2015 рік і аналізуючи труднощі, з якими мають справу компанії, пан Міллер підсумовує: "Як показує наше дослідження, все більше компаній спокійно ставляться не тільки до перспектив затяжного спаду, але й до підвищеної нестабільності у світовій економіці й на світових ринках. Ситуація, яка складається сьогодні, в свою чергу несе нові ризики і нові можливості, з якими компанії повинні активно працювати і враховувати в ході планування, оскільки багато великих економік тісно взаємопов'язані, а чекати на закінчення невизначеності у світовій економіці більше не можна".

Топ-10 хобби, на которых можно заработать

Звіт "Пульс ділового життя: порівняльний аналіз 10 основних ризиків і можливостей в 2013 і наступні роки" базується на опитуванні керівників з 641 компанії в 21 країні світу і належить до серії публікацій, що випускаються з 2008 року з метою аналізу глобальних ризиків і можливостей для бізнесу.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: бизнес украина налоговое законодательство налоговый кодекс украины
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 2211
Загрузка...
Загрузка...