Зроблено ув’язненими. Дерев’яні меблі, підсвічники або мангали, які виготовлені у колонії, можуть купити жителі Вінниці. Там працює спеціальний магазин. Ціни – доступні. До речі, товари засуджених користуються попитом і за кордоном. Бо їх експортують. До Польщі, Бельгії, Німеччини або Франції.

За ґратами – із "золотими руками". Адольф відбуває покарання у Вінницькій в’язниці вже 16 років. Сидить – за навмисне вбивство двох людей. Каже, витрачати час дарма – йому не цікаво. Тож виготовляє сувеніри. Приміром, кораблики. Робить їх із дерева. А ось чоловічків на них – зі звичайного хліба.

Адольф Перетягін, ув`язнений: "Приємно, що за стільки років хоч якусь користь приносить людям".

За півтора місяця - шедевр готовий. Без усяким макетів або ескізів. Сировину для сувенірів Адольф просить у начальника майстерні. Тамтешнє керівництво стверджує, мовляв, нікого працювати не змушують. Це – власне бажання в’язнів. Виготовляють вони і продукцію на замовлення.

Читайте також: Столичный бизнес откупился от тюрьмы с помощью 82 млн гривен

Олександр Муравель Начальник майстерні Вінницької УВП №1: "Різноманітні є замовлення. Кожна людина може прийти до нас в бухгалтерію і замовити. Багато є на весілля замовляють або так на Дні народження"

Купити вироби можна у крамниці. Там реалізують продукцію з восьми установ виконання покарань. Зі всіх, що є на Вінниччині. В асортименті - картини, ікони, вітрильники. А ще - тумбочки, крісла-качалки з лози, або ліжечко для немовляти. Його ціна – трохи більше за 1000 гривень.

Фоторепортаж: Нидерландская тюрьма: сравним с нашей

Володимир Федотов Директор підприємства Вінницької виправної колонії №86: "Цена формируется только согласно калькуляции. То есть, фактически, затраченные материалы плюс работа осужденного"

Українці заглядають у тюремний магазин – залюбки. І те, що товари виготовляли в’язні, - їх зовсім не відштовхує.

"Я думаю, це кожного психологічне ставлення внутрішнє, кожної людини і кожна людина особисто внутрішньо уже вибирає для себе чи її страшно чи її не страшно"

"Качествено всьо зроблено, воно не з Китаю, я вам, скажу, то шо вони осуждєні, вони шо не люди?"

Дивіться також: Від в'язниці можна відкупитися законно. Які розцінки?

Торік засуджені у нашій державі виробили продукції на 2,5 мільярди гривень. У тому числі – у сільських господарствах. А їх - 11. І придбати їхні товари, окрім Вінниці, можна ще в Житомирі, Полтаві та Львові.

Теги: продажа магазин торговля товары тюрьма винница
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2921