В Україні 250 підприємців, яким щойно виповнилося 16 років. Вести справи їм можна виключно з дозволу батьків чи опікунів. Жодних податкових поблажок для дітей-підприємців немає. Фахівці запевняють: вижити серед бізнес-акул їм досить важко. Але - можна. Перші триста доларів Дмитро заробив іще у 13 років. Тоді разом з іншими школярами продавав програмне забезпечення. Згодом - заснував свою ай-ті компанію.

Потребителей стало больше интересовать качество продукции

Хлопці розробляли нові для України продукти. І успішно вийшли на міжнародний ринок.  А вже у 23 Костик став мільйонером.  Тепер планує здійснити прорив у веденні ресторанного бізнесу. Разом із командою створив  стіл із  сенсорною поверхнею. Клієнт може замовляти страви, навіть не викликаючи офіціанта. Каже: стати успішним - досить просто. Головне -  мати цікаві ідеї.

Дмитро Костик, власник ІТ- компанії : "Денег никаких для старта не нужно было.  Всё было сугубо на энтузиазме. Как первый коммерческий проект - это не то что давайте вы мне денег дадите, а я вам напишу. Нет. Это было. Я написал, а деньги - это скорее как компенсация, которые не я попросил, а даже мне предложили".

У податковій запевняють: неповнолітнім бізнесменам палиць у колеса не стромляють. Єдина умова - досягти 16-річного віку та отримати дозвіл від батьків чи опікунів.  А потім - сумлінно  сплачувати усі збори. Таких малолітніх підприємців минулого року в Україні нарахували 250 осіб.  Майже всі - з  Одеси і займаються торгівлею

У Азарова намерены выделить 13 млн гривен на поддержку бизнеса

Щоправда, закон їм забороняє виставляти на свої прилавки тютюн та алкоголь. Іще одне табу -  будь-якІ перевезення, бо не мають водійських прав.  До речі, заробляють ці діти на порядок менше, ніж Дмитро.

Тетяна Федченко, керівник відділу оподаткування самозайнятих осіб : " 600-700 тисяч. Але це не доход. Я ще раз хочу наголосити. Це обсяги виручки. Тобто, це валовий доход. Якщо від нього відняти витрати на підприємницьку діяльність, я не знаю скільки він отримає".

Фахівці кажуть: розпочинати свою справу в Україні у 16 років - складно. Мовляв, підлітки ще не знають законодавства. До того ж їм важко вижити серед досвідчених акул бізнесу. А постійні невдачі можуть навіть спричинити психічні розлади.

Закон о занятости: Готовимся работать по новым правилам

Наталія Кривда, академічний директор бізнес-школи : " Здорове суспільство підтримає бажання людини заробляти гроші. Але здорове суспільство і обмежує цю людину в тому, щоб робити це чесно, справедливо, прозоро, відповідально по відношенню до оточуючих і по відношенню до самого себе. 16-річна дитина, 16-річний підліток навіть досвідчений, нести такої відповідальності ще не може".

Натомість за кордоном молодим підприємцям не тільки підставляють плече, а й виділяють їм грошові гранти.  Зокрема, у Британії є навіть спеціальні бізнес-інкубатори.  Фахівці обирають найкращі проекти і фінансують їх розвиток. В Україні ж кошти можна отримати здебільшого від меценатів. Або  - від заможних батьків. 

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: украина предприниматели свой бизнес специалисты
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2714
Загрузка...
Загрузка...