Гроші на автоматі з продажу їжі. Це - вендинг. В Україні такий бізнес тільки починає розвиватися. Тому вітчизняним вендорам доводиться спиратися на досвід країн Європи, Америки та Азії, де цей вид підприємництва розвивається давно. Там кожну п'яту покупку здійснюють через торговельні автомати. А їх кількістьь зазвичай у співвідношенні до жителів країни: один торговий автомат на 20-40 осіб. У Європі встановлено понад 5 мільйонів машин. Загальний світовий обіг через торговельні автомати становить десятки й сотні мільярдів доларів. В Україні все значно скромніше.

Чому вендінгові машини - краще, ніж кіоск?

Валерій Богушев, вендер: "Я оцениваю общее количество автоматов где-то порядка сорока тысяч кофейных автоматов. Максимум тысяча снековых автоматов и несколько сотен автоматов, которые продают банки и бутылки. Для Украины это даже не один процент, это – ноль".

У нас найбільш поширені кавові та снекові автомати. Нещодавно з'явилися кондомати та машини з продажу бахілів. У Франції полюбляють так купувати свіжі багети. У Росії продають супи, хот-доги і навіть гарячі м'ясні страви. Для України це поки що екзотика.

Как можно заработать на цветочных автоматах

Продажа жидкого мыла через автоматы

Валерій Богушев, вендер: "Об экзотике можно говорить много, но я бы говорил об основных тенденциях, которые оказывают большое влияние на рынок той или иной страны. Хорошим примером является Россия, которая идет впереди нас на один-два года".

Бизнес без продавца: Сколько можно заработать?

Одна з проблем розвитку вендингу - висока орендна плата. Середня ціна площі під автомат становить 800 - 1500 гривень за місяць. Якщо для платіжного термінала це прийнятно, то для кавового - задорого.

Вендинговий бізнес - може бути й додатковим заробітком, і основним видом діяльності. Для додаткового - достатньо поставити до 5 терміналів/автоматів і самому їх обслуговувати. Вартість апарата залежить від країни виробника та від комплектації.

Юлія Кравцова, заступник директора вендингової компанії: "Это разные автоматы. Вот снековый автомат. Здесь они отличаются в зависимости от количества выбора, а также от системы подачи продуктов. Есть автоматы оснащенные лифтом. Это позволяет продавать и стеклянную продукцию".

Вендинг: продажа видеофильмов и игр

Вартість однієї машини стартує від 5-ти тисяч гривень. Ціновий максимум - 50 тисяч. Усе залежить від виробника й технічного наповнення. Окупність автомата за кордоном не перевищує 11-14 мІсяців, а термін служби сягає 25 років. Вендинг-апарати приносять прибуток 100-300 % річних із вкладених коштів, тобто за свій термін служби окуповуються 30-40 разів. Український вендинг-бізнес незрівнянно відстає від розвинених країн Європи, Азії та Сполучених Штатів. Головним чином через недостатню кількість вітчизняних вендингових автоматів. Але вже зараз обсяг українського вендинг-ринку щороку подвоюється.\

Как работает франшиза в Украине

Інна Мазуркевич, Сергій Корєнєв. Телеканал UBR.

Теги: бизнес прибыль вендинг
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 5480