Шість із половиною ванн на місяць. В Нацкомпослуг хочуть привчити українців економити холодну воду. Для цього уже з першого січня країна може перейти на так звану блокову модель тарифів. Тобто, менше споживаєш, відповідно платитимеш за нижчим тарифом.

Єдиного тарифу на холодну воду може не бути. З 2012-го в Нацкомпослуг мають намір запровадити відразу п’ять розцінок - відповідно до спожитого за місяць об’єму ресурсу.

Перший тариф - до двох кубометрів, другий - до шести, третій - до десяти, четвертий - понад десять. Найбільше платитимуть ті, у кого немає лічильника.

Щоправда, на скількох осіб розрахований тариф у відомстві не уточнили. Лише зазначили - розрахунок буде складним. За словами радника голови Нацкомпослуг з економічних питань Дмитра Арлачова вартість куба для першої категорії становитиме десь півтори гривні. На вісім відсотків більше плататиме друга категорія. А ось уже для третьої ціна буде на сорок відсотків вища.

Фахівці переконують: у такий спосіб Нацкомпослуг намагається виконати наказ Президента. Щоправда, Янукович вимагав не диференціацію, а єдиний тариф.

Олександр Сергієнко, директор Інституту міста: "Вони вирішили в такий хитрий спосіб ввести таки цей єдиний тариф, але він буде там чотирьох категорій, коли 97% населення заплатить і за 3%, і за себе, і за всі втрати водоканалу, і за безгосподарність комунальників".

У комісії кажуть: з новими розцінками українці будуть економити. До того ж громадяни матимуть стимул встановлювати лічильники. Адже прилади є трохи більше ніж у чверті будинків по всій країні. Проте навіть наявність пристрою не гарантує, що ви заощадите. За реально спожитий ресурс сплачуватимете лише, якщо всі квартири у будинку стовідсотково обладнані такими приладами. В іншому разі – братимуть дані будинкового лічильника.

Тетяна Бойко, керівник житлово-комунальних програм громадської мережі: "Якщо існує загальнобудинковий лічильник, то ніколи сума всіх поквартирних лічильників не буде співпадати із сумою загальнобудинкового лічильника, хоча б через технічні погрішності, навіть вже не говорити про те, що вода крадеться, ця проблема є і вона ніде не обліковується".

В комісії заспокоюють: рішення щодо введення п’яти тарифів на холодну воду поки що не ухвалили. Окрім цієї тарифної моделі, у відомстві розглядають ще чотири.

Теги: тарифы стоимость вода коммунальные платежи
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2183