Скільки і за що насправді платять, українці зможуть дізнатися уже зовсім скоро. Адже до кінця року отримають економічно обґрунтовані тарифи. Принаймні так обіцяють у нацкомісії регулювання ринку комунальних послуг. Чиновники кажуть: у сферу ЖКГ якнайшвидше потрібно залучати приватних інвесторів. Фонд зношений, і за державні кошти відремонтувати все - нереально.

Дмитро Арлачов, радник голови нацкомісії регулювання ринку компослуг: "На протяжении всех этих лет, когда предприятия формировали свои тарифы, они не производили переоценку своих основных фондов. Соответственно, сумма амортизации, которая у них есть, не достаточно для того, чтоб менять сети и улучшать качество услуг".

Економічного стимулу модернізувати мережі у комунальників немає. За всі витрати тепла, води і газу - споживачі їм і так заплатять.

Тарифи на ЖКП зростають через зарплату працівників ЖЕКів - ВІДЕО

Олександр Сергієнко, директор "Інституту міста": "Якщо у 2005 населення сплатило за рік 10 мільярдів, то у 2008 - вже 20 мільярдів. Через рік - 25,7 мільярда. 2010- 30 мільярдів. А за останній рік - майже 36 мільярдів. Хоча не можна сказати, о вартість газу чи електроенергії так швидко зростає".

Утім, у 2012-ому тарифи суттєво не змінять. Фахівці зазначають: уряд до останнього робитиме все, аби стримати підвищення. Адже восени - вибори. А хвилювати населення - значить ризикувати рейтингом.

Теги: деньги тарифы коммунальные платежи
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 5343