Під приціл податкової потрапить як рухоме, так і нерухоме майно. Власники авто з об’ємом двигуна понад 3,5 тисячі кубічних сантиметрів платитимуть 10 % мінімальної зарплати. Це за кожні надлишкові 100 кубів. За земельну ділянку, скажімо, площею один гектар доведеться віддавати щороку близько 10-ти тисяч гривень. Труситимуть гаманці й тих, хто купує дорогі костюми, годинники чи прикраси.

Дивіться також: Податок на розкіш: Платитимемо за все, дорожче 2 тисяч євро

Андрій Павловський, співавтор законопроекту: "В той же час в цьому законопроекті для людей з невеликими доходами, для бідних зменшується податковий тягар для фізичної особи з 15 відсотків до 12. І так же ми пропонуємо взагалі не оподатковувати квартири, які мають площу меншу 150-ти квартир. А тільки більші квартири і будинки".

Економісти запевняють: заробити на багатих вдасться насправді мізер. Автомобілів класу люкс в Україні всього 10 тисяч. Справжніх хоромів - 14 тисяч.

Олександр Охріменко, економіст: "У нас основна проблема номер один - це податок на додану вартість. Якщо там навести порядок - більш нічого не треба: ні міняти ставки, то там грошей хватить так багато, що ми не будемо знати, що робити з профіцитом бюджету. Всього на всього. І не треба ніякі податки нові вводити. Але ніхто не хоче трогати цю кормушку. І в результаті маємо ці проблеми".

Дивіться також: Українцям вигадали нові податки на нерухомість

Натомість у міністерстві соціальної політики уже порахували можливі прибутки. Оподаткування предметів розкоші може приносити у держбюджет додаткові 800 мільйонів гривень на рік.

Теги: недвижимость авто экономика налог на роскошь
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2596