Багатих українців стане більше. Але лише формально - бо кабмін вирішив знизити стандарти розкоші. Урядовці зменшили квадратуру житла, що обкладатиметься податком, а також - об’єм двигуна автомобіля. Тепер під податок підпадатимуть більшість джипів і автомобілів представницького класу.

Стандарти розкоші в Україні змінилися. Кабмін вирішив - тепер це квартири квадратурою понад 200 метрів, і будинки - більше 400 метрів. У попередній версії законопроекту - було 300 і 600 квадратів відповідно. Ставка оподаткування - 2% від мінімальної зарплати за квадратний метр. Хочуть обкласти поборами і вся земельні наділи більші за 30 соток. Утім експерти застерігають: разом з новим податком потрібно запровадити критерії якості активів, та відрегулювати механізм пільг.

Василь Юрчишин, експерт з економічних питань: "Тому що , знову ж тики, система пільг не внормована, то тепер цей будинок, золотий палац він може бути записаний на якогось далекого-далекого родича, який користується всіма можливими і неможливими пільгами, а той кому безпосередньо належить цей будинок, той опиняється ледь не орендар".

Зміни стосуються і оподаткування авто. Поріг розкішного об'єму двигунів наступає з 3400 кубічних сантиметрів. У Кабміні таким чином хочуть змусити платити державі власників дорогих моделей на зразок Infiniti, Lexus та Porsche. Як контролювати сплату податків на заможність - ще не вирішили. Експерти вважають, що їх сплата має бути покладена на продавців.

А от з заробітною платою гірше, українцям заборгували вже більше мільйона >>> дивитися

Дмитро Ляпін, експерт з економічних питань: "Податок на розкіш може адмініструватись при придбанні якогось предмету розкоші, в його вартість вже буде включено певний податок, який продавець, бо продавця завжди легше контролювати, ніж покупця, продавець має бути зобов`язаний перераховувати до державного бюджету".

Більшість аналітиків вже сумніваються, що нові податки зберуть зі справжніх багатіїв. Кажуть - їх адміністрування може бути більшим від самих зборів.

Теги: недвижимость налог роскошь личный капитал налог на богатство
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 3873