Фінансові піраміди знову в Україні. Вкладниками горезвісної за часів 90-х компанії МММ, яка вже відродилася, начебто стали вже півмільйона українців. Чому правоохоронці не реагують на діяльність фінансових комбінаторів і що насправді змушує українців із доброї волі обмінювати реальні гроші на електронні фантики - дізнавався телеканал UBR.

Нині рекламні оголошення майорять по всій Україні. А сам Мавроді не приховує - це фінансова піраміда.

"Я не прикоснусь к вашим деньгам. Никакого отношения формально. Я буду только руководить процессом, вывешивать цены и решать, какие-то организационные вопросы", - заявляє Сергій Мавроді у своїх виступах в інтернет-мережі.

У вересні реклама скандальної піраміди почала з’являтися спочатку на асфальті, пізніше у метро та на бігбордах столиці. Із листування з представниками Мавроді дізнаємося, що на рекламу грошей не шкодують.

"В даному випадку ми маємо гарний приклад того, як реклама впливає на людей. Потрібно не забороняти ті чи інші види реклами, а треба виховувати людей та певну споживацьку культуру. Треба не ставити хрестик, а проводити освітні курси. Пояснювати, що треба думати головою, а не вестися на популярні імена", - пояснює голова Асоціації зовнішньої реклами України Артем Біденко.

Де-факто Мавроді до нинішньої діяльності "МММ" не причетний. Рахунки зареєстровані на третіх осіб, офіційного представництва немає. Єдиний контакт - це сайт в інтернеті. Там обіцяють шалені прибутки до 100%. Гарантій жодних. Гроші пропонують обміняти на електронні "МММ долари". Усе, як у 90-ті. Тільки віртуально. Охочих заробити не напружуючись це не лякає. Таких в Україні вже півмільйона.

"Он очень хороший психолог. И он просто играет на банальной жадности людей. Он может вообще пообещать 1000%. Он понимает, что на сегодняшний момент...Всегда есть люди у которы сумма ожидаемого дохода затмит здравый смысл. На это он расчитывает. Вы хотите очень много - вы получите", - відкриває таємниці експерт банківської сфери Олександр Охріменко.

Правозахисники ситуацію з діяльністю піраміди називають унікальною. З юридичної точки зору організатори закону не порушують. У рекламі на бігбордах вони рекламують компанію. Про фінпослуги ані чичирк. Люди добровільно віддають гроші. І не підписують жодних документів.

"Может быть и есть смысл судиться. Рано или поздно они сядут в тюрьму. От того, что они посидят в тюрьме, людям пострадавшим не холодно и не горячо", - каже правозахисник Едуард Багіров.

Діяльністю піраміди зацікавилися прокуратура, СБУ та Антимонопольний комітет. Вони направили запити до правоохоронних органів. Однак притягти до відповідальності засновників зможуть лише тоді, коли з’явиться перша жертва фінансових комбінаторів.

Теги: финансовая пирамида ubr ммм мавроди
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1260