Купили комп'ютерну програму або закачали через мережу за гроші фільм, а цей продукт Вам не підійшов? Повернути товар, як приміром, одяг у магазин, не вдасться. Представники Інтернет-ринку кажуть: закон про захист інтелектуальної власності фактично захищає тільки одну сторону - виробників, а ось клієнтів - ні.

Україна у списку найбільших порушників авторського права у світі. Констатують розробники програмного забезпечення. Майже 90% комп’ютерів у нашій країні мають нелегальний софт. Піратство шириться, бо держава не контролює цю галузь. Кажуть: якщо людина користується створеним кимось продуктом, то має платити за це гроші. Адже над вже звичними для нас програмами або фільмами працюють сотні людей, а компанії-розробники витрачають мільярди доларів.

Дивіться також: Як повернути кошти за турпутівку, якщо не змогли скористатися

Ярина Ключковська, представник розробника програмного забезпечення: "Піратство - це великий бізнес. І от EX.UA, про який зараз багато говорять , дуже хороший приклад того, як на цьому заробляти. Є ще менш чисті способи. Людина може не знати що її комп’ютер бере участь в атаках на пентагон наприклад. Або людині можуть залити порнографію потім доведи, що ти ні при чому".

Представники ж Інтернет-індустрії переконані: повністю викорінити піратство не вдасться. А суть проблеми у самОму авторському праві. Його створено лише для того, аби правовласники гарантовано отримували гроші за власну продукцію. Жодне інше законодавчо прописане право не приносить прибуток. Утім про споживачів та їхні права там ані слова.

Дивіться також: Як повернути гроші за недоставлений товар

Олександр Ольшанський, президент Інтернет-холдингу: "Они позволяют обладателю авторских исключительных прав диктовать вам, как использовать то, что вы купили. И вы не можете купить программу для дома и использовать её для бизнеса. Вы не можете её продать. Правообладатели ничем, ни одной строчкой в законе не ограничены в своих требованиях".

Кому повернути куплене в Інтернеті? - ВІДЕО

Як наслідок, часто на ринку виникає монополія великих компаній, які мають виключні права на один продукт. Та реалізують його за вигідною їм ціною. Про конкуренцію не йдеться. Якщо ж товар неякісний, повернути його не вдасться.

Теги: интернет-магазин технологии интернет пиратство он-лайн покупки
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2047