Українці повинні декларувати навіть мізерні доходи. Адже цього вимагає Податковий кодекс. Чиновники не бажають втрачати навіть додаткової гривні надходжень до бюджету. Однак, податківці зізнаються - відслідкувати усі заробітки громадян не в змозі.

Здаєте склотару - не забудьте задекларувати отриману виручку. Згідно з законодавством громадянам потрібно звітувати про найменші надходження. Адже від цього може збільшитися сума податку.

Якщо місячний прибуток перевищує 10 мінімальних зарплат, у 2012-му це майже 11 тисяч гривень, сплатити податок з доходів фізичних осіб доведеться 17 відсотків. Виторг менший - 15 процентів.

Та у податковій кажуть, незначні надходження проконтролювати не можуть. Тому відслідковуватимуть оренду чи перепродаж квартир, а тaкож дії з автомобілями.

Юрій Корженко, представник податкової інспекції: "Якщо один автомобіль в рік, це вже потрібно буде 1 відсоток сплатити, якщо 2 і більше - це вже буде 5 відсотків від реалізації цього автомобіля, від собівартості цього автомобіля, і ця людина повинна подати декларацію. Цього року ми подаємо декларації за 2011 рік з 1 січня по 1 травня 2012 року"

Окрім одноразового податку з продажу машини, доведеться ще й на два відсотка більше заплатити збору з доходів фізосіб. Якщо ж перепродажем, навіть дрібним, займаєтесь часто - потрібно реєструватись підприємцем. Та у Кодексі ця процедура прописана нечітко.

Людмила Коповська, начальник відділу адміністрування податків ДПІ: "Якщо ви будете купувати з метою постійно продавати і воно вам постійно буде не підходити, то це можна розцінити вже саме як вашу діяльність, а якщо не підійшло і ви відпродали своїй подружці кодексом не передбачено. Ніде не зафіксовано, що є один раз чи два рази, тобто це на свідомість кожного громадянина"

Аби стати підприємцем багато не треба - отримати виписку з місцевої адміністрації та зареєструватись в єдиному списку платників податків.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: доход налогообложение декларация
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 11729