Кожен четвертий українець живе за межею бідності. У випадку багатодітних сімей данні ще песимістичніші – 60% таких родин злидарюють. Не зміниться ситуація і в наступному році. А все через те, що прожитковий мінімум урядовці вивели без урахування оновлених наборів товарів, послуг, інфляції та суми податку на доходи фізосіб.

"Наприклад, прожитковий мінімум для дітей віком до шести років у серпні 2011 року становив 832 грн. У цінах вересня цей показник становить 949 грн. Що, відповідно, є заниженим у порівняння із офіційно затвердженим в розмірі 117 грн", - повідомляє експерт ФПУ із питань соцзахисту населення Наталія Чорнійчук.

"В проекті держбюджету ставиться завдання щодо монетизації соціальних пільг з упорядкуванням категорій їх отримувачів. І що дуже цікаво, при цьому пропонується лише проаналізувати оптимізацію видатків для фінансування пільг народним депутатам", - зауважує заступник голови Федерації профспілок Сергій Кондрюк.

Ті, хто голосував за прийняття документа у першому читанні, визнають, кошторис на наступний рік недосконалий, проте реальний.

"Бюджет розроблений на, так званому, песимістичному сценарії, на найгіршому з прогнозів. Це реалістично, враховуючи і чинники внутрішні, зовнішні", - вважає народний депутат Олексій Плотніков.

Та й тут профспілки підрахували по-своєму: доходи до бюджету наступного року можуть бути наполовину вищими. Треба для цього вивести з тіні економіку та встановити податок на багатство. Розповідає телеканал UBR.

Теги: прожиточный минимум ubr фпу налог на богатство
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 766