Знижка на оплату комунальних послуг у столиці - насправді прихована пеня. Такої думки дотримуються деякі експерти. Водночас київські посадовці називають 10% дисконт законною мотивацією для вчасних розрахунків. Чия правда, розбиралась Наталя Андрійчук.

10% знижку на оплату комунальних послуг у Києві багато фахівців вважають оманою. Кажуть: столична влада піариться в такий спосіб. Насправді ті, хто розраховується до 20-го числа, віддають усю суму квартплати - жодних знижок не отримуючи. А от тим, хто не встигає до 20 числа - накидають пеню.

Олексій Кучеренко, голова правління Спілки власників житла України:"Штучно придуманий механізм стимулювання своєчасної оплати. З одного боку він непоганий, бо людей стимулює до того, але з іншого боку свідчить про те, що в комунальників є прихований, скритий резерв. І вони його використовують. і на превеликий жаль, люди вже розібралися і розуміють, що це просто додаткова пеня, яку на них виставляють".

У посадовців же своя версія. Кажуть: громадянам, які розраховуються до 20-го числа, комунальні підприємства надають свої послуги, нібито за собівартістю - тобто нічого на них не заробляють. А от решті - яка не добігає в каси до 20-го - якраз і доводиться платити за всіх - тобто з 10% націнкою.

Яка буде квартплата з балконом >>> дивитися

Станіслав Каплуненко, директор головного інформаційно-обчислювального центру: "Если эта тенденция будет продолжаться дальше, то где-то на уровне 10-5 % останется тех, кто не будет пользоваться этим тарифом. У нас на сегодняшний день благодаря этому уровень текущей оплаты вырос до 93 %".

А от деякі експерти говорять, що комуналку можна не піднімати >>> дивитися

За словами комунальників,cтаким чином їм вигідно стимулювати мешканців вчасно розраховуватися за послуги та віддавати борги. Хоча вони, за умови своєчасної сплати, нібито, і не отримують прибутків. Тоді яким чином зароблятимуть, якщо всі кияни віддаватимуть кошти до 20 числа і брати пеню буде ні з кого - так і не зрозуміло.

Теги: тарифы коммуналка плата пеня скидка жку
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 5275