За якою ставкою оподатковується дохід, отриманий фізичною особою – нерезидентом у вигляді подарунку, розяснює ДПІ у Шевченківському районі ДПС

Так, відповідно до пункту 170.10 статті 170 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755 – VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), доходи з джерелом їх походження в Україні, що нараховуються (виплачуються, надаються) на користь нерезидентів, оподатковуються за правилами та ставками, визначеними для резидентів (з урахуванням особливостей, визначених деякими нормами розділу IV ПКУ).

Чит. також: Як оподатковується виграш у лотерею

Оподаткування доходу, отриманого фізичною особою – нерезидентом на території України у вигляді подарунку, здійснюється згідно із нормами статті 174 ПКУ (тобто за правилами, встановленими для оподаткування спадщини).

Відповідно до підпункту 174.2.3 пункту 174.2 статті 174 ПКУ для будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем – нерезидентом від спадкодавця – резидента застосовується ставка податку, визначена в пункті 167.1 статті 167 ПКУ (15 % та/або 17%).

Чит. також: Хто може не подавати декларацію про доходи та кому треба це робити

Таким чином, у разі якщо доходи з джерелом їх походження в Україні виплачуються нерезиденту резидентом – юридичною або самозайнятою фізичною особою, такий резидент вважається податковим агентом нерезидента щодо таких доходів. Під час укладення договору з нерезидентом, умови якого передбачають отримання таким нерезидентом доходу з джерелом його походження в Україні, резидент зобов’язаний зазначити в договорі ставку податку, що буде застосована до таких доходів. Тобто ставку податку, що становить 15 % (абзац 1 пункту 167.1 статті 167 ПКУ) та якщо загальна сума отриманих платником податку у звітному податковому місяці доходів перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, ставку податку у розмірі 17 % суми перевищення з урахуванням податку, сплаченого за ставкою 15 % (абзац 2 пункту 167.1 статті 167 ПКУ).

Декларувати треба навіть гроші за здані пляшки >>> відео

Теги: налоги налоговая гнс нерезиденты
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1231