Щоб достойно прийняти вболівальників Євро-2012 українські продавці старанно повторюють правила етикету. Бо чекають на ввічливих і завжди усміхнених європейців. Утім програш улюбленої команди чи зайвий келих пива здатні перетворити стриманих фанатів на справжніх бешкетників.

Вітчизняні супермаркети готуються зустрічати вболівальників Єврочемпіонату. Продавці вправляються у мові, а охоронці - бути уважними і ...привітними. Хоча, напевно, не всі фанати будуть тверезими і готовими оплатити покупку.

Олександр Макаренко, директор департаменту маркетингу мережі магазинів: "Нет смысла привязывать то ли это гости Украины, то ли это наши соотечественники. Порядок мероприятий будет одинаковый, их попросят покинуть помещение. если будет необходимость в каком-то физическом влиянии, будет вызвана милиция".

Те, як нині вітчизняні магазини намагаються боротися з крадіями - не завжди вписується в рамки закону. Зайти до супермаркету можна звичайним покупцем, а вийшов підозрюваним у крадіжці.

ЄВРО-2012: Міліціонери таки заговорять англійською

Роман Чурін, чоловік, якого обшукали, як злодія: "Скупившись в магазині, я вийшов надвір. За мною вибігли охоронці. взяли мене за руку і провели назад до супермаркету, де запропонували оглянути мої особисті речі, відкрити сумку, коли я відкрив сумку предметів крадених вони не виявили".

Аби не гаяти час і уникнути тяганини більшість покупців саме так і роблять, кажуть юристи.

Адже якщо ви самі погодилися вивернути кишені, охоронець ваші права не порушив. Утім свої посадові обов’язки - перевищив.

Андрій Капшук, юрист: "Когда у охраны возникают сомнения, что вы являетесь потенциальным нарушителем, ее действия просты - вас задержать, остановить и вызвать милицию. Проводить дознание могут только работники милиции".

У торговців своя правда. Кажуть, кожен 20-й товар, який виносять із супермаркету - крадений. За те, що не догледіли, охоронці платаять із власної кишені.

Олександр Макаренко, директор департаменту маркетингу мережі магазинів: "Помимо внутренних нареканий, взысканий с сотрудника и всего прочего, мы просим извинения, если необходимо что-то компенсируем".

Дивіться також: Дизайнерські сукні до ЄВРО-2012

Якщо вас таки запідозрили у крадіжці, ні в якому разі не йдіть з охоронцями до окремої кімнати. Вимагайте запис камери відеоспостереження. А якщо працівники магазину наполягатимуть на обшуку - викликайте міліцію. Поки чекатимете наряд, слідкуйте, щоб у сумку нічого не підкинули. Якщо вас проти вашої волі таки обшукали - йдіть до суду.

Тетяна Наконечна, Олександр Павленко, Телеканал UBR.

Теги: охрана покупки евро 2012 супремаркет 102
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2508