Маєш землю, ділилися. Якщо податок на розкіш таки введуть, селяни стануть багачами. Щоправда лише для податкової. Бо та щороку навідуватиметься до людей забрати зайве. Щоправда законопроект ще навіть не зареєстрований у Верховній Раді, а правозахисники не вірять у його життєздатність.

Читайте: Азаров: Кабмин отклонил "закон о богатстве"

Селяни, які мають присадибну ділянку понад 75 соток - вже багачі. Отож мусять платити податок. Так вирішили у Мінсоцполітики. Не оминули увагою чиновники і жителів селищ та міст.

Першим встановили норму - 45 соток, другим - 0, 3 гектара.

Дивіться також: Багата країна бідних: Власники тенісних кортів не платитимуть податку на розкіш

Стільки ж відвели під індивідуальне дачне будівництво. 36 соток на руки дали садівникам.

У ще не зареєстрованому законопроекті йдеться лише про ділянки, на яких розташовані будинки та котеджі.

Обмеження не стосуються земель сільгосппризначення. Але до зони ризику все ж потрапили близько семи мільйонів людей, які законно отримали свої паї.

Податок на розкіш: Скільки треба заробляти, аби називатися заможним українцем?

Андрій Кошиль, президент Асоціації "Земельна спілка України": "В городе размер такого участка под строительство жилья составляет 10 соток, в селе - 25 соток. Те люди, которые получили такую землю, они не всегда являются богатыми. Они возможно приватизировали земельный участок под своим домом и еще 20 соток огорода. То есть это уже получается 30 соток".

Багатії податок на розкіш не платитимуть

Як компромісний варіант експерти пропонують. За основу нарахування податку брати не площу ділянки, а місце її розташування та об’єкт, який там збудований. Адже розкішний особняк дехто будує і на шести сотках. Тоді, як пенсіонер може мати гектар городу, який не взмозі ані обробити, ні продати.

Читайте: Коммунист не считает свой Porsche роскошью

Микола Безуглий, заступник міністра аграрної політики і продовольства: "Треба подивитись, як суспільство відреагує на введення нового податку і подивитися реальні надходження".

Податок не платитимуть ні багаті, ні бідні, - переконаний правозахисник Любомир Дроздовський.

Читайте також: Налог на недвижимость вернет жилье в формат хрущовок

Любомир Дроздовський, юрист: "Власники великих земельних наділів, житлової нерухомості, яка перевищує встановлені законом межі, скоріш за все підуть таким шляхом, що вони змінять власника цих об’єктів на юридичну особу. Закон стосується виключно фічизних осіб".

Читайте: 200 самых богатых людей Украины 2012 года

Поки багатії створюватимуть підставні фірми, бідні переоформлюватимуть майно на родичів. І юристи, і громадськість не сумніваються, що закон в нинішній редакції не життєздатний і популістський, покликаний розбурхати громадськість перед виборами. Підтвердження цьому - активне обговорення у пресі. А зменшити прірву між бідними та багатими ніхто не збирається. Бо якби депутати та чиновники цього й справді хотіли, то нікого б не питали. Зробили б все тихо і швидко. І починали б із себе.

Тетяна Наконечна, Юрій Шульга, телеканал UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: недвижимость земля богатство налог на роскошь
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 3739