У селищі Щасливе місцева влада підняла розцінки на воду у два рази, мовляв комунікації занадто старі. Жителі сільському голові не вірять. Кажуть: за останні роки село розширилося за рахунок елітних новобудов. Жителі села Щасливе, що у 10 кілометрах від Києва, не такі вже й щасливі. На початку року тариф на холодну та гарячу воду підняли майже у два рази.

"А шо, вони Щасливі а ми.. Осьо в нас царське село есть. Ось там люди живуть харашо. Вони за заборами високими, вони поливають, у них басейни, і їх сауна".

З одного боку, дорогі маєтки, з іншого - звичайні будинки. Село Щасливе за статками розділене на два табори. Але кожному мешканцю тепер потрібно платити за воду більше. За кубометр замість 5 гривень - 9,5 грн. Майже третина жителів - пенсіонери, які все життя працювали у місцевому колгоспі. Їхня пенсія близько тисячі гривень. І за воду мають платити майже сотню. У місцевому ЖЕКу стверджують: тарифи слід було підняти давно. Відповідну калькуляцію зробили ще рік тому.

Євгеній Катасонов, начальник ЖЕКу у селі Щасливе: "На сьогоднішній день наше підприємство являється банкрутом. Якщо б це було підприємство частного характеру, на сьогоднішній день його б просто не було".

А ось один із депутатів сільської Ради стверджує: тарифи підняли незаконно. Обранців мали попередити про голосування мінімум за день.

Леонід Чугайнов, депутат сільської ради: "За два часа до сессии 5 сичня мне позвонили и сообщили, что сессия 5 числа. Меня не было на сессии. Но вечером, после сессии я узнаю от коллег депутатов, что вода поднялась. Я говорю - как, если небыло никаких розрахунков".

Ми намагалися зустрітися з головою сільської ради. Але часу він не знайшов.

Микола Федчун, голова сільської ради: "В мене помер ветеран без родичів і мені його зараз треба хоронить. Мені треба особисто бути на кладовищі".

Місцеві жителі кажуть: сільські голови у Щасливому зазвичай обіймають посаду не довго. А після такої роботи в кожного з'являється чимала ділянка землі.

Олександра, жителька Щасливого: "Пусть не думает местная власть, что совсем народ дурний. Януковича я слышала, как он выступал. Он сказал, что повышения на комунальные услуги, на воду, на отопление, нету. Азаров то же самое выступал".

Доречі, вартість сотки землі тут коштує понад три тисячі доларів. А ціна за один квадратний метр у новобудові - близько тисячі ста. І будинки у Щасливому ростуть, як гриби після дощу. Для власників таких маєтків новІ тарифи на воду - копійки.

Дмитро Полонський, Володимир Февчук, телеканал UBR.

Теги: коммуналка вода тарифи
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1840