Повернути 20% коштів, витрачених вами на покупки за кордоном, тепер можна завдяки так званій системі "Такс-Фрі". Нині вона вже діє у понад сорока країнах світу. Як саме можна повернути гроші, дивіться далі.

Ростислав Кравець, юрист: "Обійшли всі розпродажі, не минули жодної акції. Словом добре скупилися закордоном? Тепер є шанс повернути бодай частину грошей, потрачених під час такого приємного заняття. Правда для цього потрібне неабияке терпіння".

Про повернення податку на додану вартість фахівці радять подумати заздалегідь. Спершу дізнайтеся, чи діє Такс-Фрі в обраній вами країні. Далі уважно ознайомтеся з правилами повернення збору. Адже у деяких державах встановлено мінімальні суми, з яких відшкодовуватимуть ПДВ.

Ростислав Кравець, юрист: "В кожній країні є окремий перелік товарів, на які розповсюджується. При купівлі в магазині, цей магазин також повинен бути сертифікованим цією системою такс-фрі і підтверджений, те що в магазині, фактично, видається спеціальний чек і спеціальний бланк, який ви в подальшому будете заповнювати і надавати в митниці при виїзді з цієї країни".

На митному контролі ставте відмітки про перетин кордону на усіх чеках. Це дозволить повернути від семи до двадцяти відсотків витрачених грошей.

Марина Терейковська, директор із комісійних продуктів комерційного банку: "Чтобы получить возмещение по чеку такс фри: например, вы можете сделать это еще находясь в стране, где вы совершили покупки. Найдя в аэропорту пункт по выплате возмещения. К нам нужно прийти, предъявить чек такс фри с отметкой таможни, к нему должен быть обязательно прилеплен кассовый чек, необходим паспорт гражданина Украины и зарубежный паспорт".

Іще один варіант - направити чеки до компанії, що проводить повернення ПДВ, та отримати відшкодування на електронну картку. За даними банків, які повертають цей збір в Україні, середня сума компенсації сьогодні - 1000 гривень.

Теги: налоги шопинг такс-фри
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 4322