З першого травня майже 9 мільйонам українців обіцяють платити на сто гривень більшу пенсію. До підвищення у профільному фонді готові. В уряді нібито і гроші знайшли. А ось фахівці кажуть: додаткові кошти побачать нажаль не всі - багатьом перепаде усього по 55 гривень зверху.

Дивіться також: Пенсійна реформа працює: Пенсіонерів поменшало

Плюс 14 мільярдів гривень. Саме стільки планують отримати додатково до держбюджету завдяки перевиконанню планових показників. Окрім того, більше грошей буде завдяки детінізації економіки. Плюс те, що залишиться невикористаним від Євро. Усього на соціальні ініціативи Президента, порахували в уряді, треба спрямувати близько 25 мільярдів гривень. Гроші знайдуть.

Читайте також: Социнициативы обрастают деньгами

Олександр Єфремов, голова фракції ПР у Верховній Раді: "За предыдущее два месяца январь и февраль государство дополнительно получило в госбюджет 2,2 млрд грн. Плюс мы дополнительно получили в пенсионный фонд 1 млрд грн, и еще триста миллионов мы получили еще дополнительно в другие фонды".

Кошти знайшли, далі їх треба розділити. Близько семи мільярдів гривень планують дати пенсіонерам. Зокрема тим, які вийшли на заслужений відпочинок до 2008 року. У ПФУ підрахували - людина літнього віку отримуватиме на 103 гривні 60 копійок більше.

Пенсійна реформа стосуватиметься лише нових пенсіонерів?

Борис Зайчук, голова Пенсійного фонду України: "Чи хватить грошей на ці виплати? Я думаю, що вистачить. Ну скажімо, ми маємо за два місяці поточного року бюджет я вважаю був більш-менш нормально затверджений, відповідними параметрами Фонду оплати праці ми маємо надходження десь на 500 млн більші, ніж за аналогічний період минулого року".

Економісти ж стверджують - насправді перші місяці року для економіки завжди провальні. Мовляв, влада свідомо сформувала бюджет із заниженими показниками. Щоб зараз заявити: гроші на соціальні ініціативи знайшли.

Топ-10 "народных" инициатив Кабмина в 2011 году

Між тим, нині пенсію в країні нараховують за показниками 2006 року. Переіндексація виплат, прогнозують фахівці, відбуватиметься шляхом зміни формули нарахування. А точніше одного показника - рівень зарплати братимуть за 2007 р. Тож додаткові гроші побачать лише багатші пенсіонери.

Лідія Ткаченко, співробітник інституту демографії та соцдосліджень НАНУ: "Ті пенсіонери, які мають стаж необхідний, навіть понад норму, але коефіцієнт заробітку в них низький, наприклад працівники с/г, колгоспники. Вони можуть залишитися на мінімальній пенсії, або отримати дуже неістотне підвищення".

Дивіться сюжет: Що змінить Пенсійна реформа?

Поки що уряд не затвердив конкретний механізм переіндексації пенсій, він також офіційно не підтвердив самого підняття соцвиплат.

Уляна Дрючкова, Олесь Орєшков, Телеканал UBR.

Читайте також: Николая Азарова оставили со старой пенсией

Дивіться також: Будни украинских пенсионеров


Теги: пенсионная реформа пенсия пенсионный возраст личный капитал
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 6036