Тарифи на житлово-комунальні послуги почнуть зростати не раніше осені. Президент дав доручення міським головам підняти їх до економічно обґрунтованого рівня. Ті б і раді - та прем’єр заборонив. Про подвійні стандарти у тарифній політиці далі у сюжеті.

Зараз розцінки, за якими населення оплачує тепло, воду, газ, електроенергію компенсують лише 60 % витрат. Решту покриває бюджет. А це 7 мільярдів гривень. Зайвих - немає. Фахівці відзвітували: українці винні комунальникам уже 12 мільярдів гривень. Однак і платять вони за послуги, які не отримують.

Віктор Янукович, Президент України:"Ми повинні максимально забезпечити використання кожної гривні тарифів. І ви знаєте мою вимогу, що тарифи повинні бути виважені та обґрунтовані для людей. Не можна безлад і безгосподарність перекладати на людей. І там де це так і підтверджується, треба приймати жорсткі міри"

Суттєво підвищити тарифи влада до осені не наважиться. Електорат образиться і не підтримає на парламентських виборах. З іншого боку – на урядовців тиснуть з МВФ. Вимагають збільшити вартість газу. На 30 % для населення. А для підприємств - на 58%.

Андрій Блінов, головний редактор економічного видання: "Цього року буде боротьба по тарифах. Прийматися рішення будуть важко. Після опалювального сезону буде прийнято рішення про жорсткий мораторій на підняття будь яких тарифів. Влітку це питання не є таким гострим. Оскільки питання гарячої води і опалення приміщень не є актуальним ніж в морози".

Тож одразу після голосування та початку опалювального сезону - ціни поповзуть вгору. Між тим, у січні квартплата в Україні вже подорожчала. У деяких регіонах до 8 %. Хоча, якщо говорити про економічно обґрунтований рівень – зростання повинно скласти щонайменше 40 %.

Теги: тарифы повышение личный капитал
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1180