Обсяг безготівкових розрахунків швидко зростає. Торік він збільшився в півтора разу. В 2012-му він зростатиме ще швидше. Особливо в містах, де понад 25 тисяч жителів. Адже там всі підприємства роздрібної торгівлі та громадського харчування до січня мали встановити термінали для платежів картками.

Українці переходять на електронні гроші. Торік сума розрахунків сягнула 46-ти мільярдів гривень. Понад половину операцій здійснили в продуктових супермаркетах, магазинах одягу та взуття. Фахівці кажуть: держава зацікавлена у масовому впровадженні електронних платежів.

Олег Устенко, виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера: "Увеличение объема безналичных расчетов является таким следствием борьбы с теневым сектором экономики. Насколько мы понимаем, теневой сектор экономики в Украине по разным оценкам колеблется от, скажем, 18% до 52% ВВП в оценках некоторых исследований".

Та не всі підприємства хочуть переходити на безготівкові розрахунки. Наприклад, торговцям, які продають дрібну продукцію, вигідніше отримувати гроші одразу, щоб прискорити товарообіг. Окрім того, банки стягують комісію за свої послуги. Її розмір - до 3%. Та навіть попри це частка електронних платежів постійно зростає.

Сергій Чернов, нач. управління платіжних карток комерційного банку: "С учетом Евро-2012 и приезда иностранных гостей, а также активной пропаганды безналичных расчетов со стороны платежных систем, а также банков в 2012-м году процент расчетов карточками будет составлять где-то 30-35%".

Масове запровадження безготівкових розрахунків найвигідніше банкам. Якщо не вистачає на покупку, то навіть економні українці дістають кредитні картки. Що й потрібно банкам.

Теги: деньги экономика электронные платежи безнал рассчет
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 4006