Головний світовий експортер бананів - Еквадор - може підняти їх вартість. Унаслідок кризи на європейському ринку цієї продукції. Де і так попит на фрукт знижується кілька сезонів поспіль. Як на світові тренди реагують в Україні - далі у сюжеті.

Ящик еквадорських бананів коштуватиме 6 доларів. Тоді як зараз - 5,5. Левову частку цих плодів наша держава імпортує саме з Еквадору. Проте, фахівці впевнені: на вітчизняному ринку товар суттєво не подорожчає.

Андрій Ярмак, аналітик аграрного ринку: "Наприклад в жовтні імпорт бананів був найнижчим за останні 5 років. І ми прогнозуємо що в листопаді і в грудні ситуація буде теж зовсім не веселою для імпортерів. Вони вже зараз вимушені працювати з нульвою маржою. Пов’язано це з тим, що в черговий раз у поточному році вони змушені були збільшити виплати по митниці".

За рік українці з"їдають приблизно 200 тисяч тонн бананів. Дієтологи переконують: плід багатий на сахарозу, фруктозу та глюкозу. Якщо з`їсти два – енергії для півтора-годинної роботи вистачить.

Людмила Веспер, дієтолог: "Дуже важливо, щоб банан був органічним. Способи зберігання, доставки, транспортування бананів, уся ця логістика, ланцюжок, він власне нівелює всі поживні якості. Тому що якщо фрукт зеленим запаковують, і достигає він вже по приїзду до міста. То звичайно, там вже не буде того складу вітамінів".

Пересічних громадян бананова криза не лякає. Кажуть - їстимуть яблука. Ни них і ціни нижчі за минулорічні. Приміром, за кіло фруктів правлять від 7 гривень. Тоді як вартість бананів стартує з 10.

Ігор, киянин: "Банани не купляю. Принципово. Тому що людина повинна їсти там, де вона родилась" 00:02:38 + 00:02:55 "Банани українцям не допомагають. Допомагають яблука".

Галина, продавець фруктів: "Яблучка беруть більше. Це ж наше українське, А банан – заморський".

Водночас, зазначають фахівці, аби отримати таку ж кількість вітамінів, як у банані, - треба з`їсти 2-3 яблука.

Теги: фрукты еда бананы
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 942