Орган влади зобов’язаний проводити в обов’язковому порядку консультації з певного кола питань. Мова йде про проекти нормативно-правових актів, що мають важливе суспільне значення і стосуються конституційних прав, свобод, інтересів, обов’язків громадян; актів, якими передбачається встановлення пільг чи обмежень для суб’єктів господарювання; також це проекти регуляторних актів, державних і регіональних програм економічного і соціально-культурного розвитку. Про це у ефірі "Українського радіо" сказав Максим Лациба, керівник програм Українського незалежного центру політичних досліджень.

"Зараз всі органи влади пишуть програми соціально-економічного розвитку на 2012 рік, на які закладають свій бюджет. Зараз по всій Україні мають відбуватися масові громадські слухання: буквально в кожному районі й області мають обговорюватися всі податкові новації, соціальні пільги тощо. Більше того, розробники проектів рішень мають виносити на обговорення навіть питання, що стосуються гарантій соціального захисту. Якщо це не здійснено, то є підстава для скасування такого рішення – можна скаржитись в Секретаріат Кабінету Міністрів, щоб рішення не ухвалювалось і воно обов’язково буде відправлено на громадське обговорення. Можна навіть звертатись до суду, оскільки порушена чітка процедура", - повідомив М.Лациба.

За словами експерта, орган влади має проводити консультації, навіть якщо три громадські організації напишуть звернення до органу виконавчої влади з такою вимогою.

Результати консультацій є обов’язковими для врахування. Тобто, орган влади має розглянути їх і ухвалити рішення: або врахувати позицію громадськості, або аргументовано пояснити причину відмови.

Теги: налоги украинцы власть льготы социалка
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 589