Ялинку з чипами - у кожну оселю. Цього року мешканці Дніпропетровська зможуть купити деревця зі спеціальним електронним маркуванням. Воно свідчитиме, що новорічну красуню вирубали легально, і головне - вона безпечна для здоров’я.

Дивіться також: Які ялинкові прикраси безпечні для здоров'я?

2012-й дніпропетровці зустрічатимуть із ялинками, які мають спеціальні чипи (відео). Мітка означатиме, що деревце вирубане не бракон’єрами, а лісниками. Перші партії уже готові до продажу.

Надія Гримчук, завгосп: "Бірка з номером, приєднується до комеля. Ось з такими і будемо продавать. Це з Дніпропетровського лісництва, Микильське на Дніпрі".

Дивіться також: Як зробити бізнес на ялинках

Маркуватимуть ялинки та сосни у всіх лісництвах Дніпропетровщини. У маленькому чипі - вся необхідна інформація. За штрих-кодом можна визначити, де, коли й хто виростив дерево. А ще - хто його зрубав. Обирати хвою без електронного маркування не варто - запевняють лісники. Адже новорічна красуня може виявитися небезпечною.

Василь Клешня, начальник обласного управління лісового господарства: "Вона може бути в зоні відчуження , в радіоактивній зони. Може бути зрубана самовільно вночі. Усі ці чипи пронумеровані, відправлені у відповідні області і на центральному сервері зафіксовані".

Крім чипів, від вирубування дерева на Дніпропетровщині берегтимуть і правоохоронці. Насадження пильнуватимуть 8 кінних патрулів, близько сотні правоохоронців та понад триста працівників держлісгоспів. Тож нелегально ялинки на базари не потраплять - запевняють лісники.

Теги: новый год елка штраф чип
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1477