Імпортний алкоголь може подорожчати. Адже в Україні планують ввести нижню цінову межу на нього. На думку учасників ринку, це дасть змогу захистити національного виробника. Але водночас суперечитиме нормам СОТ.

В Україні планують запровадити мінімальні ціни на імпортний алкоголь. Уряд доручив профільним міністрествам розробити відповідний документ. Він, на думку учасників ринку, повинен захистити національного виробника від дешевої закордонної продукції. Для вітчизняної уже встановлено найменшу вартість. Це 26 гривень 10 копійок за півлітрову пляшку горілки.

Володимир Демчак, президент торгово-промислової конфедерації: "Українські виробники знаходяться в умовах гірших, ніж імпортери. Може навіть некоректно говорити гірших, але в нерівних. Я думаю, що якщо говорити про мінімальні ціни, які уряд запровадив і які діють на сьогоднішній день для вітчизняного виробника, то в рівній мірі для того, щоб український виробник почував себе так само, такі ціни повинно бути запроваджено і для інших товарів".

Зараз частка імпортної продукції на нашому ринку - близько 10% . А її обсяг експерти оцінюють у 25-30 мільйонів доларів за місяць. До того ж, російського алкоголю стало більше після запровадження нових акцизних ставок на український продукт. Тому вітчизняні компанії бояться демпінгу з боку сусідів і лобіюють введення мінімальних цін. Та експерти прогнозують, що це може призвести до подорожчання як закордонних, так і наших товарів.

Денис Русак, експерт із міжнародної економіки: "Що стосується горілчаних виробів на спирті "люкс" - 10-15 відсотків гарантовано. Тобто ліквідність галузі в цілому підвищиться миттєво. Але підвищиться в короткостроковій перспективі. Але в цю короткострокову перспективу і закладається програма приватизації на 2012-й рік".

Водночас фахівці зазначають, що запровадження мінімальних розцінок може суперечити нормам Світової організації торгівлі, яка захищає іноземного виробника. Україна зобов’язалися перед нею не підвищувати вартості. Хоча такий крок і стане ефективним інструментом боротьби з тіньовим ринком, він може призвести до конфлікту, кажуть експерти.

Теги: цена стоимость вино алкоголь пиво водка сот
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1276