На реконструкцію Житлово-комунального господарства Україні необхідно близько 200 мільярдів доларів. Знайти такі гроші держава навряд чи зможе. Виходом має стати приватизація ЖКГ, адже це нормальна практика для більшості розвинених країн. У нас тільки починають з’являтися подібні компанії. Наразі йдеться лише про малі міста.

Анатолій Федоренко, технічний консультант управляючої компанії: "Любой город при достаточно правильном и грамотном управлении управляющей компании, модернизации технической, может сократить свои расходы на энергоресурсы минимум на 30%".

Навіть без тотального підвищення розцінок цей бізнес - прибутковий, кажуть учасники ринку. Варто лише ефективніше використовувати ресурси та модернізувати комунальне майно. Тоді скоротяться і видатки на його утримання. Відшкодування інвестицій закладають у тарифи. Але за рахунок скорочення витрат інвестор швидко поверне свої гроші та почне заробляти.

Андрій Цибулько, заступник гендиректора ДП "Агентство розвитку ЖКГ": "Тут є два варіанти . Є підвищення тарифу, а є - збереження тарифу на тому самому місці. Але за рахунок модернізації там тариф, грубо кажучи, там на 40% стає дешевший. Але мешканці платять по цьому ж самому тарифі, а за рахунок цієї різниці інвестор повертає собі гроші".

Нині в Україні діють усього 10 приватних компаній на комунальному ринку. Та вже за 2 роки їх кількість може зрости до сотні. Імовірно, що вони почнуть з’являтися і у великих містах.

Теги: тарифы жкх жэк капитал персональная экономика частные жкх
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2241