Уряд посадив пенсіонерів на примусову дієту. 440 гривень. Саме стільки на думку міністрів має вистачити непрацездатним на харчування протягом місяця. Економісти і дієтологи мають свої цифри.

Чи заробили пенсіонери на хліб з маслом? У Кабінеті міністрів порахували – особам, які втратили працездатність вистачить на їжу 440 гривень 45 копійок на місяць. Фактичний прожитковий мінімум за жовтень для них склав майже 830 гривень.

А що робитимемо, коли подорожчає хліб >>> дивитися

Економісти, обурюються: такі цифри Деркомстатистика взяла зі стелі.

Кияни зможеть економити на м'ясі >>> дивитися

Андрій Новак, економіст: "Уряд підганяв показник прожиткового мінімуму, ставив його трошки нижчим по кожній категорії - по категорії мінімальної зарплати для працездатних і по категорії мінімуму трохи нижче, за мін пенсії. Тобто немає деталізації, що входить в тих 440 гривень".

Працездатних Кабмін вирішив нагодувати краще – кожному на їжу перепало по 590 гривень на місяць. Дієтологи опускають руки - кажуть навіть за вдвічі більші гроші людині на нормальну їжу не вистачить. Ні працездатній, ні інваліду.

Та і новорічні страви цього року обійдуться українцям на чверть дорожче >>> дивитися

Людмила Веспер, дієтолог: "Якщо рахувати з точки зору поживності, то не вистачить ні 400, ні 800, ні 2 тисячі. Середньостатистична потреба десь близько 3 тис калорій, якщо виходити з того, що людина може в день з’їсти три батончики або три білих батони за день з’їсти і заспокоїтись".

Ми з дієтологом порахували: порція каші на сніданок коштуватиме у середньому 9 гривень. Сюди входить крупа, склянка молока та сто грам масла. Тарілка борщу зі сметаною, але без м"яса та шматок хліба на обід обійдеться в 11 гривень. Вечеря: картопля і салат - це ще 6,50 грн. Разом 26,50 грн на день.

Людмила Веспер, дієтолог: "Людина помре на такому раціоні".

440 гривень, які визначив уряд не вистачить навіть на 20 днів. Це при тому, що ми не включили до своїх розрахунків найдорожчі, але незамінні продукти - м’ясо, сир, овочі та фрукти".

Людмила Веспер, дієтолог: "Ці цифри треба переглядати, я думаю, немає жодної людини, яка погодиться з цими цифрами. або просто провести експеримент: посадити деяких міністрів на цей раціон і подивитися, що буде через місяць хоча б".

Щоб визначити, скільки насправді грошей потрібно українцям, щоб наїстися, слід щонайменше враховувати кожну соціальну групу із усіх регіонів України, вважають експерти. Тоді, як озвучені урядом цифри - результат радше не економічних, а політичних розрахунків, завдання яких - зняти соціальну напругу в країні.

Теги: пенсия прожиточный минимум соцвыплаты еда
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1549