Індивідуальні системи опалення дозволяють власникам квартир економити майже 50 відсотків коштів на комунальних послугах. І водночас ризикувати власною безпекою, - стверджують інженери.

Встановити індивідуальні системи опалення, можна лише в житловому будинку який не вищий ніж 5 поверхів. До того ж, це не вдасться у густо населених районах міста чи селища - забороняє спеціальна постанова Кабміну.

"Перейти повністю на автономні системи – це не реально. Нереально по багатьом причинам. По технічним причинам, по-перше, бо уявіть собі, автономні системи в місті Києві. 25-ти поверховий будинок і він буде утиканий всіма оцими димарями. Це не реально", - стверджує Олександр Кузнець, голова Асоціації інженерів енергоефективних технологій.

Якщо власники квартир користуються автономною системою опалення, то платять за тепло, у перерахунку, лише 768 гривень за тисячу кубометрів газу. А не 1309 гривень, як при централізованому опаленні. Це допомагає економити на комунальних послугах від 35-ти до 50-ти відсотків у холодну пору року.

"Індивідуальне опалення згідно Наказу міністерства № 190 може бути встановлено тільки в будинку повним під’їздом, а не окремою квартирою. Тому що виникає парадокс, якщо ваша квартира знаходиться в центрі будинку, то до якоїсь температури вас гріють ваші сусіди. В їх централізоване теплопостачання, вони вас гріють і ви включаєте трошки пізніше. Ви за рахунок їх опалюєтесь", - розповідає телеканалу UBR Володимир Дерій, генеральний директор Асоціації "Укртеплокомуненерго".

Найбільше власників індивідуальних систем опалення серед мешканців старих чотири-п’ятиповерхівок. Такі споруди, нерідко, в аварійному стані. Тож інженери застерігають, - встановлювати газові котли у старих будинках, - небезпечно.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: экономия ubr индивидуальное отопление
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1865