Чорнобильці та афганці, які відсудили високі пенсії - повинні їх отримувати й надалі. А вчорашнє роз’яснення Конституційного суду - на них не повинно поширюватися, вважають юристи. Важче буде тим, хто нині захищає своє право на підвищену виплату. В них шанси отримати обіцяне державою різко знизилися. Проте не зникли.

У чорнобильця Володимира, інваліда другої групи після осіннього рішення Кабміну тимчасово заморозити виконання ухвал суду запитання лише одне - як вижити. Представники Феміди, розглядаючи справу близько року, постановили виплачувати шість тисяч гривень. Поки у Пенсійному фонді виконували рішення - минуло ще три місяці. У серпні минулого року довгоочікувану пенсію таки дали. Проте радіти чоловіку довелося недовго.

Володимир Штундер, чорнобилець, інвалід ІІ групи: "Серпень-вересень я получив перераховану судом пенсію і все, на цьому закінчилось. В даний момент я не можу лягти в лікарню, тому що 811 було ноябрь, в декабре 815, і в январе 986 і сорок копійок. Я онкохворий, як я можу лягти в лікарню, хто мене прийме з такими коштами? "

Схожа ситуація і в чорнобильця Анатолія. Чоловік виграв судовий процес. Отримати одноразову компенсацію мав ще в жовтні. І таки дочекався. Щоправда лише на папері. Пенсійний фонд відзвітував перед виконавчою службою. Мовляв, гроші вже виплатив. Хоча на рахунку інваліда-ліквідатора досі жодної копійки.

Анатолій Носов, ліквідатор аварії на ЧАЕС, інвалід ІІ групи: "Я приїхав у виконавчу службу, вони мені дали бумагу, говорять начислено все повністю. Начислено все повністю, а я фактично нічого не бачив. А я дивлюся фактично виконав, але грошей я не бачив."

За поданням Пенсійного фонду, Конституційного суд дав роз’яснення: контролювати здійснення виплат та визначати їх розмір повинен Кабмін. Проте фахівці таке трактування закону Фемідою називають нонсенсом. І переконують: ті чорнобильці, які мають ухвалу "на руках", а це понад мільйон пільговиків, цілком законно можуть іти до виконавчої служби і вимагати гроші.

Георгій Кабанченко, заступник голови національного форуму профспілок: "Прийнято таке рішення, що можна не виконувати закон і не треба нам ВР,її можна розпустити. Тобто закони, які вона приймає можна не виколнувати. В ручному режимі має цим управляти Кабмін. Всі, хто мають судові рішення, вони мають виконуватися."

Ще близько мільйона чорнобильців нині чекають на рішення суду. Експерти не сумніваються, що більшість із них після пояснень КС процесу не виграють. Вирішити справу на користь чорнобильців може Європейський суд. Проте щоб до нього звернутися слід пройти через чотири інстанції в Україні.

Теги: пенсионный фонд выплаты чернобыльцы обман
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1624