Готуй санки влітку, а новорічні дари - в листопаді. Вже за тиждень-другий українці кинуться змітати товари з полиць, готуючи новорічні подарунки. Тож власники магазинів не пробавлять нагоди з цього нажитися і піднімуть ціни щонайменше на половину.

До Нового року лишився місяць і українці вже починають чухати потилиці – що покласти під ялинки рідним та друзям поки і ціни нижчі, і вибір більший. Дехто не шкодує ні часу, ні грошей.

Вишивальниця Віра Забора не встигає приймати замовлення. Її ремесло – одне з небагатьох, де попит перевищує пропозицію, особливо - напередодні свят.

Віра Забора, вишивальниця: "Ми не встигаємо робити речі на замовлення, люди чекають і по півроку, і по року".

Серед готових чекати – і звичайні поціновувачі всього українського, й імениті клієнти. Віра Петрівна зізнається – її роботи має добра половина української політичної еліти. Найдешевшу сорочку можна придбати за 500 гривень, а є вишиванки і по 5-10 тисяч. Предмети побуту, оздоблені петриківським розписом – ще одна візитівка українського декоративно-прикладного мистецтва. І друге місце за популярністю серед подарунків закордонним друзям. Ціновий діапазон – від 15 гривень за невеличкого півника до 6 тисяч гривень за масивну писану скриню.

Наталія Рибак, майстриня народної творчості: "Є така приказка: "Искусство – дитя досуга", а українці дуже заклопотані і їм трошки не до дозвілля. Люди дуже цікавляться, байдужих нема, але вони можуть купити тільки тоді, коли вони мають все".

Андрій Пікуш, заслужений майстер народної творчості: "Черга за художніми виробами сьогодні не стоїть, тому доводиться віддавати за півціни, ексклюзивні, авторські речі і художник на це свідомо йде. І це майстри, які мають виставки в світових музеях".

А от "гроші на солому", як не дивно, ладні викинути і українці, й іноземці. Солом’яні обереги коштують до 200 гривень, для туристів майже копійки, кажуть майстри, щоправда довезти додому їх не завжди вдається.

Іван Джунь, учень майстрині народної творчості: "Це такі речі, до яких людина, проходячи, тягнеться, тому що всередині кожного українця, слов’янина є відчуття якесь до нашого рідного. Це ще й оберіг роду,тому для сім’ї беруть на подарунки".

Тим, хто має багато знайомих і мало грошей народні умільці пропонують придбати писанки із символами 2012 року та різдвяними візерунками. 30-40 гривень за розмальоване яйце.

Світлана Вискочил, заслужений майстер народної творчості: "Зараз іде Різдво, Новий рік і тому така тематика моїх робіт, весела яскрава, вона вся зроблена з молитвою, щоб мої роботи приносили удачу і щастя людям".

А це презент від сміливців. Таких, виявляється, немало.

Ольга Печенюк, майстриня з деку пажу: "Такие подарки берут мужчины, они его называют подарок теще".

Згідно з останніми дослідженнями, українці цьогоріч хочуть зустріти Новий рік з розмахом. Наш середньостатистичний співвітчизник готовий витратити на новорічні та різдвяні свята майже 3,5 гривень.

Теги: новый год экономия покупки подарки
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1968