Травневі свята - це не лише городи і шашлики. Кілька вихідних посеред року - чудова нагода побачити світ. Щоб зекономити на мандрівці туроператори радять все замовляти завчасно: і квитки і проживання у готелі. Сезон стартує 31 березня, тож на прийняття рішення - лічені дні.

Див. сюжет: Як дешево відпочити в Україні під час травневих свят?

Напередодні курортного сезону ціни на міжнародні тури досить прийнятні. Особливо, якщо замовляти заздалегідь.

Анна Смірнова, менеджер туристичного агентства: "Все острова и Крит, и Родос, и Халкидики. Они дают раннее бронирование, которое на 30-40% дешевле, чем, если мы будем бронировать после 31 марта, поэтому в этом году активность очень усиливается".

Через кризу значно подешевшали грецькі курорти. За тиждень відпочинку у п'ятизірковому готелі мальовничої Еллади туроператори просять півтисячі доларів. Приміром, у більш популярному серед українців Єгипті за такі ж апартаменти доведеться викласти на 200 зелених більше. Експерти кажуть, із Греції пішло багато обачних європейських операторів, тому місцеві курорти шукають, як заповнити прогалини. Пропонують навіть нетрадиційні для Греції варіанти.

Павлос Геруланос, міністр культури і туризму Греції: "Криза в Греції призвела до того, що греки почали менше відпочивати і їздити по країні зимою. Це змусило туристичні агентства спрямувати свої погляди назовні, щоб більше рекламувати зимовий туризм".

Офіційних застережень українцям вітзичняний МЗС не давав. Відтак туристам варто самостійно подбати про власну безпеку. Адже експерти не виключають чергових заколотів у країні через нові санкції міжнародних кредиторів. Життя туристам може полегшити страховий поліс.

Наталія Гудима – президент ліги страхових організацій України: "Поліси виїзду до країн шенгену. там є стандартні умови, працює візовий кодекс, який передбачає мінімальну страхову суму - це 30 тисяч євро, який обмежує франшизу в 100 євро і який передбачає компенсацію медичних витрат".

Дорожче цього року обійдеться Туреччина. У люксових готелях за тиждень правлять близько 600 доларів. На сотню-дві дешевші менш зіркові номери.

Якщо хочете опинитися серед своїх за кордоном, сміливо вирушайте до Таїланду. Це один із найпопулярніших напрямків. Обійдеться така мандрівка з перельотом у тисячу триста євро за десять днів. Полюбили українці й Ізраїль, відколи туди почали пускати без візи. За тисячу доларів на тиждень можна і у святих місцях побувати і у Мертвому морі покупатися. А ось щодо круїзів, популярних серед іноземців, наші співвітчизники лише починають освоювати такий відпочинок. Попри стереотипи, це досить недороге задоволення. Тижнева подорож Європою на лайнері обійдеться у 400 доларів.

Анна Смірнова, менеджер турагентства: "Тенденция появилась новенькая, летают с маленькими детьми на Кубе, так там детский клуб и стоят люлечки маленькие, бутылочки. Я говорю. Что это? Они говорят: так у нас с 2 недель люди отдыхают, дети две недели, они приехали отдыхать на Кубу".

Відпочити на Кубі чи у Греції, кожен обирає на власний смак та гаманець. Але краще визначитися хоча б за місяць. Тоді вдасться заощадити 20-40 % від вартості мандрівки.

Тетяна Наконечна. Телеканал UBR.

Теги: отпуск путешествия за кордон відпустка
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2174